Orienteering Australia

Start list for Australian and QLD MTBO Championships

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Australian and QLD MTBO Championships
Organiser: Sunshine Orienteers Club
Date: Saturday 19 May 2018 - Sunday 20 May 2018

Sprint StageMiddle StageLong Stage

M14

7 700 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639442Dylan BryantEnoggeroos14:04

M21

18 300 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8650872Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers13:30
8633228Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers13:32
8631649Paulo Alvear FujiiEnoggeroos13:34
8639423Glen CharltonNewcastle Orienteering Club13:36
8645940Hamish MackieBig Foot Orienteers13:38
8639402Scott GavensBayside Kangaroos Orienteers13:40
8639430Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers13:42

M40

14 800 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8657687Craig JeffsMulti Terrain Bike Orienteers13:32
8639440Kieran MacdonellBushflyers13:36
2086753Owen MatthewsSunshine Orienteers Club13:40
8657693Ori GudesUringa Orienteers13:44
8639414Tony BryantEnoggeroos13:48
2028455Andrew PinsentMulti Terrain Bike Orienteers13:52
8639431Randall LathamSunshine Orienteers Club13:56
8647250Cameron WilliamsRange Runners Orienteering Club14:00
2034298Sam PatersonMulti Terrain Bike Orienteers14:08

M50

11 900 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639422Ben CoetzerWullundigong Orienteers of the West13:30
8636564Andrew PowerNewcastle Orienteering Club13:34
8647251Tony HowesUgly Gully Orienteers13:38
8639441Cam SchubertRange Runners Orienteering Club13:42
1392059David HillSunshine Orienteers Club13:46
8650868Craig SteffensMulti Terrain Bike Orienteers13:50
8200560Michael HalmyBennelong Northside Orienteers13:54
8639448Craig HollandOrienteering Queensland13:58
8652431John SkiltonNo club membership14:02
2069295Terry GraySunshine Orienteers Club14:06
2053249Gordon BossleyMulti Terrain Bike Orienteers14:10

M60

11 900 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8002026Richard RobinsonSunshine Orienteers Club13:30
7204446Bill VandendoolBayside Kangaroos Orienteers13:34
402398Robert LewinNewcastle Orienteering Club13:38
8636832David FirmanEnoggeroos13:42
8640151Joe SherriffDunedin13:46
8639447Robert PrenticeNewcastle Orienteering Club13:50
8639415Michael SchaferSunshine Orienteers Club13:54
8654976Peter CusworthBayside Kangaroos Orienteers13:58
1931382Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club14:02
8639411John GavensBayside Kangaroos Orienteers14:10
9101758Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club14:14
8639432Robert VincentNewcastle Orienteering Club14:16
8650356Athol LesterMulti Terrain Bike Orienteers14:18

M70

8 600 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8657138Rick ArmstrongAlbury-Wodonga Orienteering Club13:32
2053246Mike MoynihanSunshine Orienteers Club13:36
8641488Leigh PrivettAlbury-Wodonga Orienteering Club13:40
8639436Andrew CampbellAlbury-Wodonga Orienteering Club13:48
256677Bernie NicholsSunshine Orienterrs13:52

W14

7 700 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639405Kate McKennaUgly Gully Orienteers14:12

W20

11 900 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639406Rhiannon PrenticeNewcastle Orienteering Club13:48:00
8650357Anastasia HeikkilaSunshine Orienteers Club14:50:59

W21

14 800 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639403Kay HaarsmaTintookies Orienteers14:04
8639438Jayne SalesMelbourne Forest Racers14:14
8633225Carolyn JacksonBayside Kangaroos Orienteers14:16

W40

11 900 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8639439Debbie GordonSunshine Orienteers Club13:32
8639419Clare LonerganBushflyers13:36
8641500Tamsin BarnesRange Runners Orienteering Club13:40

W50

8 600 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2054821Terri GraySunshine Orienteers Club13:30
8639401Amanda MackieBig Foot Orienteers13:34
8639418Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club13:38
8650369Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club13:42
8639446Clare LeungOrienteering Queensland13:46
8652438Norah SkiltonNo club membership13:50
8639449Jenny HillSunshine Orienteers Club13:54
8002024Deb BainPeninsula and Plains13:58
8639445Diana CharltonNewcastle Orienteering Club14:02
8639407Janelle SchaferSunshine Orienteers Club14:06
2056575Joanne RogersSunshine Orienteers Club14:10

W60

7 700 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2075787Susan BlissnerNo club membership13:32
2027087Kathy PetrieSunshine Orienteers Club13:36
8640157Jo WilsonNo club membership13:40
2092286Julie StantonSunshine Orienteers Club13:48
8639413Heather LeslieBayside Kangaroos Orienteers13:52

W70

7 700 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9200777Ann IngwersenParawanga Orienteers14:02
8636569Kathy LileyYarra Valley Orienteering Club14:06

Short

4 700 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8650381Iain DuncanSunshine Orienteers Club13:30
2054818Terry JohnsenEnoggeroos13:34