Orienteering Australia

Start list for NSW Middle Distance Champs SL #3

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: NSW Middle Distance Champs SL #3
Organiser: Northern Tablelands Orienteering Club
Date: Saturday 21 April 2018

M/W10N

2 050 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2116424Shay SweeneyWestern and Hills Orienteers14:52:00
9101999Alton FreemanBig Foot Orienteers14:54:00
4626653Eleanor ThompsonNewcastle Orienteering Club14:56:00
1414990Lani CooperBush n Beach Orienteering Club14:58:00
2036597Levi CoadyWestern and Hills Orienteers15:02:00
2064909Kari MarshBig Foot Orienteers15:04:00
4626648Harriet ThompsonNewcastle Orienteering Club15:06:00
414413Rory SheddenSouthern Highlands Orienteers15:12:02
41322Euan SheddenSouthern Highlands Orienteers15:12:05

W10A

2 050 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2116436Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers15:10

W12A

2 510 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2056455Maggie MackayUringa Orienteers14:50
8649289Lyra SimpsonBig Foot Orienteers14:52
9201363Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club14:54
8645938Aoife RotheryBig Foot Orienteers14:56
7492148Rebecca CraigNewcastle Orienteering Club14:58

W14A

2 810 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2091456Heli LaajokiAbominable O-Men14:28
9201737Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club14:30
1124327Natalie MillerBushflyers14:32
2062816Louise BarbourBig Foot Orienteers14:34
8644575Iida LehtonenGaringal Orienteers14:36
1007733Julia BarbourBig Foot Orienteers14:38
7041810Justine HobsonBushflyers14:40
9080405Nea ShinglerBig Foot Orienteers14:42

W Junior B

2 810 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101512Zara DoyleUringa Orienteers15:10
7203950Zoe Barker-SmithNorthern Tablelands Orienteering Club15:12

W16A

3 240 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101317Serena DoyleUringa Orienteers15:02
2064904Tiia MarshBig Foot Orienteers15:04
8651791Ellen CurrieGaringal Orienteers15:06
2116437Niamh CassarWestern and Hills Orienteers15:08
8650376Mikaela GrayUgly Gully Orienteers15:10

W20A

3 240 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2024107Melissa AnnettsGaringal Orienteers14:24
8653101Caitlin YoungBushflyers14:26
2037084Tshinta HopperBennelong Northside Orienteers14:28
2046699Emily SorensenTintookies Orienteers14:30
2042675Joanna HillGaringal Orienteers14:32
2084724Claire BurgessNewcastle Orienteering Club14:34
2014102Miho YamazakiOrienteering ACT14:36
1602142Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers14:38

W21A

4 100 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1396236Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers14:46
1396807Caroline PigerreUgly Gully Orienteers14:48
7999111Krystal NeumannEnoggeroos14:50
364442Sally-Anne HendersonNewcastle Orienteering Club14:52
8471994Michele DawsonGaringal Orienteers14:54
9160376Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteers14:56

W35A

3 270 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1392478Samantha HoweNewcastle Orienteering Club14:58
2041041Nerise McQuillanWestern and Hills Orienteers15:00
256655Helen BreslinUgly Gully Orienteers15:02
2037132Belinda KinneallyWestern and Hills Orienteers15:04

W35AS

2 710 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9102921Cassandra ThompsonNewcastle Orienteering Club13:20
7300063Caroline JenkinsNewcastle Orienteering Club14:54

W40A

3 270 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2019520Tracy MarshBig Foot Orienteers15:12
895155Ruth SheddenSouthern Highlands Orienteers15:14
9201052Meredith GrayUgly Gully Orienteers15:16

W45A

3 270 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2116417Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers13:28
2026305Alexa TroedsonBig Foot Orienteers14:48
2075055Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club14:50
8642221Cath ChalmersBig Foot Orienteers14:52
7202807Martina CraigNewcastle Orienteering Club14:54
2103587Melanie ChristieUringa Orienteers14:56

W45AS

2 710 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
250493Nicola NyghBig Foot Orienteers14:24
213638Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club14:26
335381Maureen FitzpatrickWestern and Hills Orienteers14:30
353123Vanessa FreemanBig Foot Orienteers14:32
7692803Jo HobsonBushflyers14:34

W50A

3 240 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9200646Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club14:40
1600571Toni BrownBushflyers14:42
2080265Tania KennedyGaringal Orienteers14:44
7668668Margaret PeelNewcastle Orienteering Club14:46
2037723Linda SestaUringa Orienteers14:48
2037091Sharon LambertBennelong Northside Orienteers14:50
2037613Barbara HillGaringal Orienteers14:52
9101030Sue GarrParawanga Orienteers14:54

W55A

3 240 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9102929Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club13:44:00
2026307Joanna ParrBig Foot Orienteers13:46:00
2038395Carol HardingBushflyers13:48:00
1399601Juliana de NooyUgly Gully Orienteers13:50:00
2103600Airdrie LongGaringal Orienteers13:52:00
2053111Lynda HewsonNewcastle Orienteering Club13:54:00
2067705Monika BinderParawanga Orienteers13:56:00
2056440Lisa LampeNewcastle Orienteering Club13:58:00
2026301Paula ShinglerBig Foot Orienteers14:00:00
7200358Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club14:02:03

W55AS

2 710 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
353125Jane WattNorthern Tablelands Orienteering Club13:56:00
2121098Julie ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers13:58:00
2053130Maria OrrNewcastle Orienteering Club14:00:00
2065543Johanna Tavner-CornerToohey Forest Orienteers14:02:00
1602088Carolyn DaviesGaringal Orienteers14:04:00
402445Diana CharltonNewcastle Orienteering Club14:06:00
2037727Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club14:10:00
9102000Erica SmithNorthern Tablelands Orienteering Club14:18:59

W60A

3 240 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2026300Debbie ByersBig Foot Orienteers14:04
1405978Mary McDonaldAbominable O-Men14:06
1931377Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers14:08
258486Liz BourneBullecourt Boulder Bounders14:10
8654855Debbie DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers14:12
1931396Ann ScownAbominable O-Men14:14
8190854Jenny BourneEureka Orienteers14:16
200072Jane SayeAbominable O-Men14:18
1396182Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers14:20
2038399Liz AbbottParawanga Orienteers14:22

W65A

2 710 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
258477Rhonda BowlingEnoggeroos14:46
1602144Jacquie RandUgly Gully Orienteers14:48
9200063Lynn DabbsWestern and Hills Orienteers14:50
8650866Robyn PallasCentral Coast Orienteers14:52

W65AS

1 970 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2038381Cheryl BluettBennelong Northside Orienteers14:24
402184Barbara JunghansGaringal Orienteers14:26
1931316Lyn MalmgronSouthern Highlands Orienteers14:28

W70A

2 710 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101013Jenny HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club13:04:13
9200771Val HodsdonSouthern Highlands Orienteers14:36:00
1602136Mary Jane MahonyUringa Orienteers14:38:00
403518Joan SheldonUgly Gully Orienteers14:40:00
2037097Carol JacobsonGaringal Orienteers14:42:00

W75A

1 970 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
44209Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club14:00
258422Barbara PopeUgly Gully Orienteers14:02
402336Christa SchaferGaringal Orienteers14:04
2108478Ann SuttonRed Roos14:06
9200643Jean BaldwinGoldseekers Orienteers14:08
2054788Janet MorrisWestern and Hills Orienteers14:30

M10A

2 050 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2038375Lachlan CoadyWestern and Hills Orienteers15:08

M12A

2 510 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
41000Oliver McFarlaneBig Foot Orienteers13:28
2076518Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club14:40
7207321Timothy McConaghyNo club membership14:42
2101976Curtis PepperBennelong Northside Orienteers14:46
2064908Jamie MarshBig Foot Orienteers14:48
2053118Tommy MellaNewcastle Orienteering Club15:04

M14A

2 810 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2076524Sam WoolfordBush n Beach Orienteering Club14:44
1398391Oliver FreemanBig Foot Orienteers14:46
2080246Jamie WoolfordBush n Beach Orienteering Club14:48
2116412Seth SweeneyWestern and Hills Orienteers14:50
8657697Oskar MellaNewcastle Orienteering Club14:52

M Junior B

2 810 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2118513Jordi CanadellBushflyers15:14

M16A

3 270 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2116430Selwyn SweeneyWestern and Hills Orienteers13:26
8250602Ewan ShinglerBig Foot Orienteers14:24
7826315Alvin CraigNewcastle Orienteering Club14:26
8652434Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers14:28
9201055Toby LangBushflyers14:30
8633224Will WhittingtonWellington Ranges14:32
7022310Ben HobsonBushflyers14:34
2084712Riley GraingerGaringal Orienteers14:36
2056452Finn MackayUringa Orienteers14:38
8021003Joseph WilsonBushflyers14:40
James JonesSouthern Highlands Orienteers14:42
2076509Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club14:44
8650366Ryan GrayUgly Gully Orienteers14:46

M20A

4 100 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8650360Patrick MillerBushflyers14:14:00
7206341Michael ClaydenGaringal Orienteers14:16:03
2118691Flynn HopkinsRed Roos14:18:00
8644933Tristan MillerBushflyers14:20:00
2062803Angus LeungGaringal Orienteers14:22:01
9101122Alastair GeorgeBig Foot Orienteers14:24:00
8220101Robin MennetBushflyers14:26:00
8646125Duncan CurrieGaringal Orienteers14:28:00
7012001Noah PolandBushflyers14:30:00

M21A

5 130 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931330Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club13:32
9200779James DunlopWestern and Hills Orienteers13:34
1391773Karl BicevskisAustralopers13:36
8652590Toby WilsonGaringal Orienteers13:38
8645226Greg BarbourBig Foot Orienteers13:40
2086752Anatoly KulikovUgly Gully Orienteers13:42
403550Chris FitzgeraldGoldseekers Orienteers13:44
8652589Robert BennettNewcastle Orienteering Club13:46
2038382Huon WilsonGaringal Orienteers13:48
7205853James SheldonUgly Gully Orienteers13:50
1931328Steven TodkillNewcastle Orienteering Club13:52
8140796Aidan DawsonGaringal Orienteers13:54
8654853Tuve MoellerSouthern Highlands Orienteers13:56

M21AS

3 270 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
428785Lewis BerkholzNewcastle Orienteering Club15:06
1799488Robert HerkesGaringal Orienteers15:08
1931364Nathan BerkholzNewcastle Orienteering Club15:10

M35A

5 130 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2037153James McQuillanWestern and Hills Orienteers13:28
1396235Peter FozoGaringal Orienteers13:30

M35AS

3 240 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2096703Dan SmithWestern and Hills Orienteers13:24
7300060Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club13:28
2101877William ThompsonNewcastle Orienteering Club14:56
2028611Mark BrindleyGaringal Orienteers14:58
1601731Brenton GrayUgly Gully Orienteers15:00

M40A

4 100 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
762601Angus SheddenSouthern Highlands Orienteers13:56:01
9005152Lee CoadyWestern and Hills Orienteers15:00:00
9200639Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club15:02:00

M45A

4 100 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
7583468Stephen CraigNewcastle Orienteering Club14:32
9181070Greg WilsonBushflyers14:34
402177Wayne PepperBennelong Northside Orienteers14:36
7200118Scott SimsonNewcastle Orienteering Club14:38
2038400Peter MillerBushflyers14:40
1931376Jock DavisBig Foot Orienteers14:42
1398390Shane TrotterNewcastle Orienteering Club14:44

M45AS

2 710 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8200560Michael HalmyBennelong Northside Orienteers14:12:00
1931387Ian JessupGaringal Orienteers14:14:00
9201742Robert BradleyWestern and Hills Orienteers14:16:00
258464Kris PattersonBullecourt Boulder Bounders14:18:00
2084719Ellis LeungGaringal Orienteers14:20:09
7702906Andrew HobsonBushflyers14:22:00

M50A

4 100 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
213649Alex EberliNorthern Tablelands Orienteering Club12:32:09
1392476Peter AnnettsGaringal Orienteers13:30:00
9201059Shane DoyleUringa Orienteers13:36:00
8641492Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers13:38:00
2053103Adrian PlaskittNewcastle Orienteering Club13:40:00
2025157Paul MarshBig Foot Orienteers13:42:00
2042667Tony HillGaringal Orienteers13:44:00
8645939Andy SimpsonBig Foot Orienteers13:46:00
1931307Jamie KennedyGaringal Orienteers13:48:02
8641070Mark FreemanBig Foot Orienteers13:50:00
1398386David BrayGaringal Orienteers13:52:00

M55AS

2 710 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101520Peter MayNorthern Tablelands Orienteering Club12:30:01
1931381Felix BurkhardNorthern Tablelands Orienteering Club13:23:00
1600560Bill MonaghanParawanga Orienteers13:40:00
1931371Peter BerkholzNewcastle Orienteering Club13:42:03
2056450Jim MackayUringa Orienteers13:44:00
1602109Robert SprySouthern Highlands Orienteers13:46:00
1400061Peter OrrNewcastle Orienteering Club13:48:00
2066408Peter NewtonNewcastle Orienteering Club13:52:00

M55A

4 100 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931362Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club13:54
364438Rod EckelsGaringal Orienteers13:58
2037106Peter HopperBennelong Northside Orienteers14:00
2025156Mark ShinglerBig Foot Orienteers14:02
8649291Simon GeorgeBig Foot Orienteers14:04
1602105Graeme DawsonGaringal Orienteers14:06
8391060Ian ProsserAbominable O-Men14:08
402444Peter CharltonNewcastle Orienteering Club14:10
1399380Colin CurrieGaringal Orienteers14:12
2053127Bjorn MellaNewcastle Orienteering Club15:04

M60A

3 270 m, 14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1400057Geoff PeelNewcastle Orienteering Club13:22
7201554Andrew LumsdenBig Foot Orienteers13:58
402378Melvyn CoxBennelong Northside Orienteers14:00
1398397Grant McDonaldAbominable O-Men14:02
9101123Tony GarrParawanga Orienteers14:04
2066403Ian DempseyNewcastle Orienteering Club14:06
2033917Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers14:08
9101699Alex DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers14:10
8640950Eoin RotheryBig Foot Orienteers14:12
2057060Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club14:14
9200884Michael BurtRed Roos14:16
8654983Warwick DavisTuckonie Orienteering Club14:18
8652599Andrew Cumming ThomOrienteering ACT14:20
9101758Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club14:22

M65A

3 270 m, 17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2036598Eric BakerNorthern Tablelands Orienteering Club12:47:59
353124Alec WattNorthern Tablelands Orienteering Club13:01:56
887297Bruce MederBush n Beach Orienteering Club13:24:00
8636570Colin PriceCentral Coast Orienteers13:30:00
7001111Johnny PetersenGaringal Orienteers13:32:00
9200883Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers13:36:00
2058322Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers13:38:00
1931395John ScownAbominable O-Men13:40:00
402364Keith JayIllawarra Kareelah Orienteers13:42:00
9005350Bruce BowenParawanga Orienteers13:44:00
1931386Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers13:46:00
258900Tommy SchultsUgly Gully Orienteers13:48:00
402398Robert LewinNewcastle Orienteering Club13:50:00
213669Peter RussellSunshine Orienteers Club13:52:00
9101994John HardingParawanga Orienteers13:54:00
402472Robert PrestonNewcastle Orienteering Club13:55:00
9200784Stephen DunlopWestern and Hills Orienteers13:56:00

M65AS

1 970 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101322Tony Tavner-CornerToohey Forest Orienteers14:18
2056432Dave LottyUringa Orienteers14:20
2026303Dennis SparlingGaringal Orienteers14:22

M70A

3 240 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1396168Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers13:20:00
2099388Kevin CurbyIllawarra Kareelah Orienteers13:22:00
1931383Terry BluettBennelong Northside Orienteers13:26:00
2038384Jim MerchantGaringal Orienteers13:32:00
2036851Ross BarrGaringal Orienteers13:34:00
403511Trevor SauerSunshine Orienteers Club13:36:00
2036812Steve FlickBennelong Northside Orienteers13:38:00
9200062Kevin WilliamsWestern and Hills Orienteers13:40:00
409747Jim LeeNewcastle Orienteering Club13:42:00
9101378Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club14:58:59

M75A

2 710 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
402434Graham FowlerNewcastle Orienteering Club13:22:00
9200642Basil BaldwinGoldseekers Orienteers13:24:00
9200772John HodsdonSouthern Highlands Orienteers13:26:00
2037096Ken JacobsonGaringal Orienteers13:28:02
200094John SuttonRed Roos13:30:00
44206Barry PearceWestern and Hills Orienteers13:32:00
7200202John Le CarpentierSouthern Highlands Orienteers13:34:00
1931318Ron JunghansGaringal Orienteers13:36:00
9005206Peter MeyerSouthern Highlands Orienteers13:38:03
258420Jim BowlingEnoggeroos13:54:00

M80A

1 970 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931354Brian ClelandUringa Orienteers14:10
9200361Clive PopeUgly Gully Orienteers14:12
2053987Neville FathersSouthern Highlands Orienteers14:14
402493Barry HanlonWestern and Hills Orienteers14:16

M Open B

2 810 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1470358Don CooperBush n Beach Orienteering Club13:30
2116431Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers14:54
1602062Michael LloydNewcastle Orienteering Club14:58

W Open B

2 810 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2036594Fiona Le SurfNorthern Tablelands Orienteering Club14:10
235800Natalia BeliakovaBig Foot Orienteers14:29
1470374Jenny CooperBush n Beach Orienteering Club15:00
2036589Samantha MellaNewcastle Orienteering Club15:02
9701024Susan HallissyBushflyers15:04

Open Easy

2 510 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2086600Natalie GraingerGaringal Orienteers15:00:00
9005313Justine BrindleyGaringal Orienteers15:16:04