Start list for NSW Long Distance Champs SL #4

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: NSW Long Distance Champs SL #4
Organisers: Bush n Beach Orienteering Club / Northern Tablelands Orienteering Club
Date: Sunday 22 April 2018

M/W10N

2 040 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
414413Rory SheddenSouthern Highlands Orienteers08:58:03
41322Euan SheddenSouthern Highlands Orienteers08:58:05
2036597Levi CoadyWestern and Hills Orienteers09:42:04
4626648Harriet ThompsonNewcastle Orienteering Club09:50:00
4626653Eleanor ThompsonNewcastle Orienteering Club09:56:00
1414990Lani CooperBush n Beach Orienteering Club10:00:00
2116424Shay SweeneyWestern and Hills Orienteers10:10:59
2064909Kari MarshBig Foot Orienteers10:16:08
44154Baxter PeelNewcastle Orienteering Club10:22:00
9101999Alton FreemanBig Foot Orienteers10:23:37

W10A

2 040 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2116436Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers10:12

W12A

2 680 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8645938Aoife RotheryBig Foot Orienteers09:40
2056455Maggie MackayUringa Orienteers09:42
7492148Rebecca CraigNewcastle Orienteering Club09:44
8649289Lyra SimpsonBig Foot Orienteers09:46
9201363Erika EnderbyNewcastle Orienteering Club09:48

W14A

4 300 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2091456Heli LaajokiAbominable O-Men09:28
8644575Iida LehtonenGaringal Orienteers09:30
9080405Nea ShinglerBig Foot Orienteers09:32
1124327Natalie MillerBushflyers09:34
9201737Mikayla EnderbyNewcastle Orienteering Club09:36
2062816Louise BarbourBig Foot Orienteers09:38
7041810Justine HobsonBushflyers09:40
1007733Julia BarbourBig Foot Orienteers09:42

W Junior B

4 300 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101512Zara DoyleUringa Orienteers10:10:00
7203950Zoe Barker-SmithNorthern Tablelands Orienteering Club10:18:02

W16A

4 870 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2064904Tiia MarshBig Foot Orienteers09:44
2116437Niamh CassarWestern and Hills Orienteers09:46
9101317Serena DoyleUringa Orienteers09:48
8651791Ellen CurrieGaringal Orienteers09:50
8650376Mikaela GrayUgly Gully Orienteers09:52

W20A

6 540 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2046699Emily SorensenTintookies Orienteers08:50
2014102Miho YamazakiParawanga Orienteers08:52
2042675Joanna HillGaringal Orienteers08:54
2037084Tshinta HopperBennelong Northside Orienteers08:56
1602142Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers08:58
2084724Claire BurgessNewcastle Orienteering Club09:00
2024107Melissa AnnettsGaringal Orienteers09:02
8653101Caitlin YoungBushflyers09:04

W21A

7 560 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9160376Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteers08:46
1396807Caroline PigerreUgly Gully Orienteers08:48
1396236Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers08:50
7999111Krystal NeumannEnoggeroos08:52
364442Sally-Anne HendersonNewcastle Orienteering Club08:54
8471994Michele DawsonGaringal Orienteers08:56

W21AS

4 870 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
7204454Felicity ZamboNorthern Tablelands Orienteering Club09:54

W35A

6 540 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
256655Helen BreslinUgly Gully Orienteers09:26
1392478Samantha HoweNewcastle Orienteering Club09:30

W35AS

4 100 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9102921Cassandra ThompsonNewcastle Orienteering Club08:24:29
7300063Caroline JenkinsNewcastle Orienteering Club08:26:00
2041041Nerise McQuillanWestern and Hills Orienteers09:54:00

W40A

6 540 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2019520Tracy MarshBig Foot Orienteers09:32:00
9201052Meredith GrayUgly Gully Orienteers09:34:00
895155Ruth SheddenSouthern Highlands Orienteers10:04:07

W45A

6 540 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2103587Melanie ChristieUringa Orienteers08:34:59
2026305Alexa TroedsonBig Foot Orienteers09:16:00
2075055Helen O'CallaghanBush n Beach Orienteering Club09:18:00
8642221Cath ChalmersBig Foot Orienteers09:20:00
7202807Martina CraigNewcastle Orienteering Club09:24:00

W45AS

4 100 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2116417Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers08:28
250493Nicola NyghBig Foot Orienteers09:24
335381Maureen FitzpatrickWestern and Hills Orienteers09:26
213638Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club09:28
353123Vanessa FreemanBig Foot Orienteers09:30
7692803Jo HobsonBushflyers09:34

W50A

5 940 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2037723Linda SestaUringa Orienteers09:05:01
9101030Sue GarrParawanga Orienteers10:06:00
1600571Toni BrownBushflyers10:08:00
2080265Tania KennedyGaringal Orienteers10:10:00
7668668Margaret PeelNewcastle Orienteering Club10:12:00
2037091Sharon LambertBennelong Northside Orienteers10:16:00
2037613Barbara HillGaringal Orienteers10:18:00
9200646Jennifer EnderbyNewcastle Orienteering Club10:20:00

W55A

4 870 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2067705Monika BinderParawanga Orienteers08:30
7200358Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club08:32
2038395Carol HardingBushflyers08:34
2056440Lisa LampeNewcastle Orienteering Club08:36
2103600Airdrie LongGaringal Orienteers08:38
2026301Paula ShinglerBig Foot Orienteers08:40
9102929Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club08:42
1399601Juliana de NooyUgly Gully Orienteers08:44
2026307Joanna ParrBig Foot Orienteers08:46
2053111Lynda HewsonNewcastle Orienteering Club08:57

W55AS

4 100 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
353125Jane WattNorthern Tablelands Orienteering Club08:39:04
2121098Julie ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers09:08:00
402445Diana CharltonNewcastle Orienteering Club09:10:00
2065543Johanna Tavner-CornerToohey Forest Orienteers09:12:00
1602088Carolyn DaviesGaringal Orienteers09:14:00
2037727Viola O'ConnorNewcastle Orienteering Club09:16:00
2053130Maria OrrNewcastle Orienteering Club09:20:00
9102000Erica SmithNorthern Tablelands Orienteering Club10:25:22

W60A

4 870 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2026300Debbie ByersBig Foot Orienteers08:50
2038399Liz AbbottParawanga Orienteers08:52
1405978Mary McDonaldAbominable O-Men08:54
1931377Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers08:56
258486Liz BourneBullecourt Boulder Bounders08:58
8190854Jenny BourneEureka Orienteers09:00
1931396Ann ScownAbominable O-Men09:02
1396182Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers09:04
8654855Debbie DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers09:06
200072Jane SayeAbominable O-Men09:08

W65A

4 100 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8650866Robyn PallasCentral Coast Orienteers09:46
1602144Jacquie RandToohey Forest Orienteers09:48
258477Rhonda BowlingEnoggeroos09:50
9200063Lynn DabbsWestern and Hills Orienteers09:52

W65AS

2 680 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
402184Barbara JunghansGaringal Orienteers09:46
1931316Lyn MalmgronSouthern Highlands Orienteers09:48
2038381Cheryl BluettBennelong Northside Orienteers09:50

W70A

4 100 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
403518Joan SheldonUgly Gully Orienteers09:38
1602136Mary Jane MahonyUringa Orienteers09:40
9200771Val HodsdonSouthern Highlands Orienteers09:42
2037097Carol JacobsonGaringal Orienteers09:44
9101013Jenny HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club10:32

W75A

2 680 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2108478Ann SuttonRed Roos09:20
402336Christa SchaferGaringal Orienteers09:22
258422Barbara PopeUgly Gully Orienteers09:24
9200643Jean BaldwinGoldseekers Orienteers09:26
44209Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club09:28
2054788Janet MorrisWestern and Hills Orienteers09:52

M10A

2 040 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2038375Lachlan CoadyWestern and Hills Orienteers10:09:59

M12A

2 680 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2101976Curtis PepperBennelong Northside Orienteers09:50
2064908Jamie MarshBig Foot Orienteers09:52
2053118Tommy MellaNewcastle Orienteering Club09:54
2076518Alex WoolfordBush n Beach Orienteering Club09:56

M14A

4 300 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2116412Seth SweeneyWestern and Hills Orienteers09:44
2076524Sam WoolfordBush n Beach Orienteering Club09:46
8657697Oskar MellaNewcastle Orienteering Club09:48
1398391Oliver FreemanBig Foot Orienteers09:50
2080246Jamie WoolfordBush n Beach Orienteering Club09:52

M Junior B

4 300 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2118513Jordi CanadellBushflyers10:14

M16A

5 940 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2116430Selwyn SweeneyWestern and Hills Orienteers08:28
8250602Ewan ShinglerBig Foot Orienteers09:22
8650366Ryan GrayUgly Gully Orienteers09:24
2076509Oscar WoolfordBush n Beach Orienteering Club09:26
7022310Ben HobsonBushflyers09:28
2084712Riley GraingerGaringal Orienteers09:30
8633224Will WhittingtonWellington Ranges09:32
7826315Alvin CraigNewcastle Orienteering Club09:34
2056452Finn MackayUringa Orienteers09:36
8021003Joseph WilsonBushflyers09:38
8652434Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers09:42
9201055Toby LangBushflyers09:44

M20A

9 250 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8646125Duncan CurrieGaringal Orienteers08:32
8220101Robin MennetBushflyers08:34
7012001Noah PolandBushflyers08:36
2062803Angus LeungGaringal Orienteers08:38
2118691Flynn HopkinsRed Roos08:40
9101122Alastair GeorgeBig Foot Orienteers08:42
8644933Tristan MillerBushflyers08:44

M21A

12 500 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8652590Toby WilsonGaringal Orienteers08:32:00
403550Chris FitzgeraldGoldseekers Orienteers08:34:00
1931328Steven TodkillNewcastle Orienteering Club08:35:05
8650360Patrick MillerBushflyers08:36:00
7205853James SheldonUgly Gully Orienteers08:38:00
8652589Robert BennettNewcastle Orienteering Club08:40:00
1391773Karl BicevskisAustralopers08:42:00
8140796Aidan DawsonGaringal Orienteers08:44:00
8654853Tuve MoellerSouthern Highlands Orienteers08:46:00
2086752Anatoly KulikovUgly Gully Orienteers08:48:00

M21AS

6 540 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2038382Huon WilsonGaringal Orienteers09:06:00
9200779James DunlopWestern and Hills Orienteers09:08:00
1799488Robert HerkesGaringal Orienteers09:10:00
428785Lewis BerkholzNewcastle Orienteering Club09:12:05
7206341Michael ClaydenGaringal Orienteers09:14:00

M35A

9 250 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2037153James McQuillanWestern and Hills Orienteers08:30

M35AS

5 940 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
7300060Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club10:22
2096703Dan SmithWestern and Hills Orienteers10:24
2028611Mark BrindleyGaringal Orienteers10:26
2101877William ThompsonNewcastle Orienteering Club10:28
1396235Peter FozoGaringal Orienteers10:30

M40A

9 250 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9005152Lee CoadyWestern and Hills Orienteers08:46
9200639Damien EnderbyNewcastle Orienteering Club08:48
762601Angus SheddenSouthern Highlands Orienteers08:50

M45A

7 560 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931376Jock DavisBig Foot Orienteers08:30:00
1931330Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club08:32:00
1398390Shane TrotterNewcastle Orienteering Club08:34:00
8645226Greg BarbourBig Foot Orienteers08:38:00
7200118Scott SimsonNewcastle Orienteering Club08:40:00
2038400Peter MillerBushflyers08:42:00
7583468Stephen CraigNewcastle Orienteering Club09:36:04
402177Wayne PepperBennelong Northside Orienteers09:38:00

M45AS

4 870 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9201742Robert BradleyWestern and Hills Orienteers09:28
8200560Michael HalmyBennelong Northside Orienteers09:30
2084719Ellis LeungGaringal Orienteers09:32
9181070Greg WilsonBushflyers09:34
1601731Brenton GrayUgly Gully Orienteers09:36
258464Kris PattersonBullecourt Boulder Bounders09:38
1931387Ian JessupGaringal Orienteers09:40
7702906Andrew HobsonBushflyers09:42

M50A

6 540 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931307Jamie KennedyGaringal Orienteers08:30
2025157Paul MarshBig Foot Orienteers08:32
2042667Tony HillGaringal Orienteers08:34
9201059Shane DoyleUringa Orienteers08:36
8641492Michael Ridley-SmithGaringal Orienteers08:38
8641070Mark FreemanBig Foot Orienteers08:40
1398386David BrayGaringal Orienteers08:42
1392476Peter AnnettsGaringal Orienteers08:44
2053103Adrian PlaskittNewcastle Orienteering Club08:46
8645939Andy SimpsonBig Foot Orienteers08:48

M55AS

4 100 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931381Felix BurkhardNorthern Tablelands Orienteering Club08:35:02
9101520Peter MayNorthern Tablelands Orienteering Club08:52:00
1602109Robert SprySouthern Highlands Orienteers08:54:00
2066408Peter NewtonNewcastle Orienteering Club08:56:00
2056450Jim MackayUringa Orienteers08:58:00
1600560Bill MonaghanParawanga Orienteers09:00:00
1931371Peter BerkholzNewcastle Orienteering Club09:02:00
1400061Peter OrrNewcastle Orienteering Club09:06:00

M65AS

2 680 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9101322Tony Tavner-CornerToohey Forest Orienteers09:38:04
2056432Dave LottyUringa Orienteers09:40:00
9200784Stephen DunlopWestern and Hills Orienteers09:42:00
2026303Dennis SparlingGaringal Orienteers09:44:00

M55A

5 940 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2037106Peter HopperBennelong Northside Orienteers09:46
1931362Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club09:48
2025156Mark ShinglerBig Foot Orienteers09:50
1399380Colin CurrieGaringal Orienteers09:52
8391060Ian ProsserAbominable O-Men09:54
402444Peter CharltonNewcastle Orienteering Club09:56
8649291Simon GeorgeBig Foot Orienteers09:58
364438Rod EckelsGaringal Orienteers10:00
2053127Bjorn MellaNewcastle Orienteering Club10:02
1602105Graeme DawsonGaringal Orienteers10:04

M60A

5 940 m, 15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1400057Geoff PeelNewcastle Orienteering Club08:15:09
7201554Andrew LumsdenBig Foot Orienteers08:24:00
402378Melvyn CoxBennelong Northside Orienteers08:30:00
9101699Alex DaveyWagga and Riverina Occasional Orienteers08:32:00
8652599Andrew Cumming ThomOrienteering ACT08:36:00
8640950Eoin RotheryBig Foot Orienteers08:38:00
9200884Michael BurtRed Roos08:40:00
2057060Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club08:42:00
2033917Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers08:44:00
9101123Tony GarrParawanga Orienteers08:46:00
9101758Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club08:48:00
1398397Grant McDonaldAbominable O-Men08:50:00
2066403Ian DempseyNewcastle Orienteering Club08:52:00
8654983Warwick DavisTuckonie Orienteering Club08:54:00
7203953Don BarkerNorthern Tablelands Orienteering Club10:33:59

M65A

5 940 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
887297Bruce MederBush n Beach Orienteering Club08:11:34
2036598Eric BakerNorthern Tablelands Orienteering Club08:18:02
9005350Bruce BowenParawanga Orienteers08:22:00
353124Alec WattNorthern Tablelands Orienteering Club08:29:00
2058322Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers08:56:00
1931395John ScownAbominable O-Men08:58:00
9101994John HardingParawanga Orienteers09:00:00
402472Robert PrestonNewcastle Orienteering Club09:02:00
258900Tommy SchultsUgly Gully Orienteers09:04:00
7001111Johnny PetersenGaringal Orienteers09:06:00
8636570Colin PriceCentral Coast Orienteers09:08:00
9200883Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers09:10:00
402364Keith JayIllawarra Kareelah Orienteers09:12:00
213669Peter RussellSunshine Orienteers Club09:14:00
402398Robert LewinNewcastle Orienteering Club09:18:00
1931386Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers09:20:00

M70A

4 870 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931383Terry BluettBennelong Northside Orienteers09:10:00
2099388Kevin CurbyIllawarra Kareelah Orienteers09:12:00
2038384Jim MerchantGaringal Orienteers09:14:00
409747Jim LeeNewcastle Orienteering Club09:16:00
2036851Ross BarrGaringal Orienteers09:20:00
1396168Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers09:22:00
2036812Steve FlickBennelong Northside Orienteers09:24:00
9200062Kevin WilliamsWestern and Hills Orienteers09:26:00
9101378Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteering Club10:41:30

M75A

4 100 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
403511Trevor SauerSunshine Orienteers Club08:30:00
9200642Basil BaldwinGoldseekers Orienteers08:32:00
2037096Ken JacobsonGaringal Orienteers08:34:00
9005206Peter MeyerSouthern Highlands Orienteers08:36:04
402434Graham FowlerNewcastle Orienteering Club08:38:00
44206Barry PearceWestern and Hills Orienteers08:40:00
258420Jim BowlingEnoggeroos08:42:00
7200202John Le CarpentierSouthern Highlands Orienteers08:44:00
200094John SuttonRed Roos08:46:00
1931318Ron JunghansGaringal Orienteers08:48:00
9200772John HodsdonSouthern Highlands Orienteers08:50:00

M80A

2 680 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1931354Brian ClelandUringa Orienteers09:30
9200361Clive PopeUgly Gully Orienteers09:32
402493Barry HanlonWestern and Hills Orienteers09:34
2053987Neville FathersSouthern Highlands Orienteers09:36

M Open B

4 300 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
2036570Andreas TillmannNorthern Tablelands Orienteering Club08:40:06
2116431Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers10:04:00
2036595Malcom McPheeNorthern Tablelands Orienteering Club10:06:05
1470358Don CooperBush n Beach Orienteering Club10:08:00

W Open B

4 300 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
1470374Jenny CooperBush n Beach Orienteering Club08:17:30
2036589Samantha MellaNewcastle Orienteering Club09:54:00
9701024Susan HallissyBushflyers09:56:00
235800Natalia BeliakovaBig Foot Orienteers10:00:00
2036594Fiona Le SurfNorthern Tablelands Orienteering Club10:02:00

Open Easy

2 680 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
9005313Justine BrindleyGaringal Orienteers09:58
2086600Natalie GraingerGaringal Orienteers10:00