Orienteering Australia

Start list for ACT Sprint Distance Championships: ACT League #1, West Deakin

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: ACT Sprint Distance Championships: ACT League #1, West Deakin
Organiser: Abominable O-Men
Date: Saturday 16 March 2019

M21A

2 700 m, 15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8642295Andrew BarnettBS A12:30:00
9005157Jarrah DayNo club membership12:31:00
8668725Mark BourneAO A12:32:02
9005186Stephen MelhuishPO A12:33:01
8645300Tomas KrajcaRR A12:34:01
8140796Aidan DawsonGO N12:35:01
8650864Mark GregsonRR A12:36:01
1406192Frédéric TranchandAO A12:37:01
8241193Paul de JonghBS A12:38:01
8657700Matthew CraneAO A12:39:00
8481848Andrew SlatteryRR A12:40:02
9101510Matt DoyleAO A12:41:00
2014120Jesse PiiroinenBS A12:42:10
8631650Martin DentRR A12:43:01
8012001Oliver PolandACT13:04:04

M10

1 200 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8667637Hayden DentRR A12:39:02
8668728Connor DentRR A12:40:01

M12A

1 500 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2125687Rory TullyRR A12:52:01
2074269Ewan GregsonRR A12:53:01
8652596Elye DentRR A12:54:01
2089788Peter AndersenBS A12:55:01

M14A

1 800 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2108472Bodie TerrillRR A13:08:03
2019385Aidan GuinnessPO A13:09:01
2087822Thomas FisherPO A13:10:01
2014117Makhaya HoggPO A13:11:03
2103868Owen RadajewskiPO A13:12:01

M16A

2 400 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
9041004Patrick Shelton AgarAO A12:52:03
8636575David StocksBS A12:53:01
8021003Joseph WilsonBS A12:54:05
9201055Toby LangBS A12:55:04
2020613Roy ProsserBS A12:56:05
2050591Nicholas BrennanGS A12:57:02
2091459Alex RicksRR A12:58:02
2118513Jordi CanadellBS A12:59:02

M20A

2 700 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8650871Ryan StocksBS A13:00:03
41146Jack ReadRR A13:01:03
8650360Patrick MillerBS A13:02:00
8030202Brendan WilsonBS A13:03:03
2076512Tenzing JohnsonBS A13:05:01
8644933Tristan MillerBS A13:06:02
8646125Duncan CurrieGO N13:07:01

M35A

2 400 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
1602089Trent SeamanWR N13:30:04

M40A

2 400 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2103867Jonathan RicksRR A13:08:02
1602058Jose ZapataRR A13:09:02
1399374Fedor IskhakovRR A13:10:01

M45A

2 400 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8652588Matthew StocksBS A13:12:01
2087834Robert FisherPO A13:13:03
2057046Peter AntcliffBS A13:14:05
2025153Nathan GuinnessPO A13:15:02
9181070Greg WilsonBS A13:16:05
9005194Tate NeedhamRR A13:17:03
2108471Michael RadajewskiPO A13:18:03
2076526Andrew JohnsonBS A13:19:02
2038400Peter MillerBS A13:20:03
8660002Davin FifieldRR A13:31:02

M50A

2 100 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
9200884Michael BurtRR A12:30:07
41120Graham AtkinsPO A12:31:01
41248John SpoonerNo club membership12:32:04

M55A

2 100 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
7201555Maurice PattenRR A12:58:01
1602056Ken YoungBS A12:59:02
8130761Graeme DawsonGO N13:00:05
2108453Greg TerrillRR A13:01:05
2074211Chris AndersenBS A13:02:04
2052041Jon GlanvillePO A13:03:00
44163Martin WehnerWE A13:04:03
2024109Ari PiiroinenBS A13:05:02
1399384Nick MelhuishPO A13:06:01

M60A

2 100 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8652599Andrew Cumming ThomPO A12:51:06
8640950Eoin RotheryRR A12:52:02
1600561David PolandBS A12:53:02
9200776David JenkinsBS A12:54:04
8665879Phil WalkerPO A12:55:03
9101123Tony GarrPO A12:56:03

M65A

1 800 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
9101994John HardingPO A13:13:02
8657688Bruce BowenPO A13:14:01
200093Geoff WoodPO A13:15:07
8650865Gordon WilsonBN N13:16:02
1931395John ScownAO A13:17:02
1602092Bill JonesRR A13:18:02
1602109Robert SprySH N13:19:04
8655032Nick DentCC N13:20:02
8636570Colin PriceCC N13:21:03

M70A

1 800 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2056432Dave LottyUR N12:53:03
2095074Wayne GregsonRR A12:54:02
8654979Keith FifieldRR A12:55:05
8655391Eric WainwrightRR A12:56:10
1600560Bill MonaghanPO A12:57:03
7441447Robert AllisonRR A12:58:02

M75A

1 500 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2036820Dick OgilvieUR N12:59:07
8641497Darryl ErbacherPO A13:00:03
2014115John SuominenWE A13:01:07
409735Bryant AllenPO A13:02:02
2103590Frank IngwersenPO A13:03:09
41211David HoggPO A13:04:03

M80A

1 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2020617Pauli PiiroinenBS A12:46:03

M85A

1 100 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
44166Eino MeuronenBS A12:50:04

M90A

1 100 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
9201046Kevin PaineBS A12:47:05

W21A

2 400 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8630940Jo AllisonRR A12:45:01
43140Heather McDonaldACT12:46:03
1200903Allison JonesRR A12:47:02
8643989Briohny SeamanWR N12:48:01
8667936Kathie DentRR A12:50:01
8636567Grace CraneAO A13:22:01
1009752Saara NorrgrannRR A13:32:00

W10

1 200 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2110776Mira WalterRR A12:34:00
2062824Ariadna IskhakovaRR A12:35:02

W12A

1 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
44142Layla GoshtiPO A12:45:02

W14A

1 800 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2076528Elizabeth AndersenBS A12:35:00
9062709Ingrid Shelton AgarAO A12:36:02
8645938Aoife RotheryRR A12:37:01
44136Emily ScottRR A12:38:01

W16A

2 100 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
1124327Natalie MillerBS A12:46:02
2108456Zoe TerrillRR A12:47:03
2074210Ellen JohnsonBS A12:48:02
44150Annabel ScottRR A12:49:03

W20A

2 400 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
1600558Ivy ProsserBS A13:23:01
8650358Zoe MelhuishPO A13:24:00
8653101Caitlin YoungBS A13:25:00
8642296Ella CuthbertPO A13:26:02
8652587Miho YamazakiPO A13:27:01
8650352Tara MelhuishPO A13:28:00

W35A

2 100 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
1602090Phoebe DentRR A12:44:01

W40A

2 100 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
9200889Cathy HoggPO A13:23:02

W45A

2 100 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2020616Silke SpeierRR A12:39:01
2019384Shannan ForrestPO A12:40:02
2103587Melanie ChristieUR N12:41:02
2118669Josephine AndersenBS A12:42:00

W50A

2 100 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
200089Kirsten WehnerWE A13:12:02
2067714Chris StocksBS A13:14:03
9005192Edith GrayAO A13:15:03
2066404Tara SutherlandPO A13:16:03
8642221Cath ChalmersRR A13:17:01
2038391Alison InglisBS A13:18:04
8641496Nic Plunkett-ColeBS A13:19:03
2073089Kelly YoungBS A13:20:02

W55A

1 800 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2038395Carol HardingBS A13:06:03
2067705Monika BinderNo club membership13:07:00
2054787Jane BarnettBS A13:08:03
1600571Toni BrownBS A13:09:01
9101030Sue GarrPO A13:10:03
8655394Ana HercegPO A13:11:02

W60A

1 800 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2038399Liz AbbottPO A13:23:02
2118894Elizabeth DunbarPO A13:25:03
8655400Hilary WoodCC N13:26:01
1405978Mary McDonaldAO A13:28:02

W65A

1 500 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2076513Coral DowBS A12:30:03
1600556Valerie BarkerBS A12:31:01
9200773Kerryne JonesRR A12:32:01
9523399Barbara MartinPO A12:33:03
1044244Judy AllisonRR A12:34:02
8650866Robyn PallasCC N12:35:01

W70A

1 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
1403161Pat MiethkePO A12:37:02

W75A

1 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
9200777Ann IngwersenPO A12:44:02

W85A

1 100 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2054783Maureen OgilvieUR N12:41:01

M/WOpenVeryEasy

1 200 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
41124Veronika IskhakovaRR A13:05:00
1418747Layla DentRR A13:05:01
1602074Ryder SeamanWR N13:26:01
1602078Logan SeamanWR N13:26:02

M95A

1 100 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
41216Hermann WehnerWE A12:38:04

EOD Hard

2 100 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2020619Bruce BarnettBS A12:50:02
2118699Michelle CochranePO A12:57:04
7041810Justine HobsonBS A13:07:02
1400061Peter OrrNC N13:10:04
7702906Andrew HobsonBS A13:11:04
1399380Colin CurrieGO N13:13:01

EOD Moderate

1 800 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2133842Mary BullockBS A12:33:05
2140206Christopher WardAO A12:57:02

EOD Easy

1 500 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
44259Elizabeth DenneyNo club membership12:34:01

EOD Very Easy

1 200 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
41083Marea CameronNo club membership12:30:06