Orienteering Australia

Start list for Pilchers Hill Reserve, Geilston Bay - Hobart Local Series #7

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Pilchers Hill Reserve, Geilston Bay - Hobart Local Series #7
Organiser: Australopers
Date: Sunday 18 August 2019

Long

4 975 m, 23 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Mark WestAustralopers10:05:44
Simon LouisAustralopers10:13:42
Paul EnkelaarAustralopers10:24:15
Diana Cossar-BurgessAustralopers10:25:33
Loius ElsonNo club membership10:28:25
Sebastian BurgessAustralopers10:30:36
Dion McKenzieAustralopers10:32:14
Charles DragarAustralopers10:37:24
Grace CraneNo club membership10:39:02
Euan BestEsk Valley10:48:10
Steve WatsonAustralopers10:50:32
Hugh FitzgeraldAustralopers10:52:49
Tara PowellAustralopers11:05:45
Niko StonerAustralopers11:07:40
Stephen BendeichAustralopers11:09:04
Anthony StonerAustralopers11:11:15
Allan HoodAustralopers11:15:16
Jeff DunnAustralopers11:16:50
James ThorpeAustralopers11:22:49
William ThorpeNo club membership11:22:51
Joshua AllenAustralopers11:24:57
Rachel Wild-AllenNo club membership11:26:00
Karen Wild-AllenAustralopers11:27:24

Medium

3 800 m, 28 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Peter ShawAustralopers09:53:28
Sally WayteAustralopers10:12:50
Matthew CohenAustralopers10:21:05
Andrew ZielinskiCasual Members Tas10:23:16
Lucy HawthorneAustralopers10:29:08
Greg BarkerAustralopers10:29:50
Bert ElsonAustralopers10:30:23
Sue HancockAustralopers10:36:56
Andrea SchiwyAustralopers10:37:43
Jan HardyAustralopers10:40:15
Hermione Powell-DaviesAustralopers10:45:47
Juergen LohrbaecherCasual Members Tas10:46:07
Ahren LohrbaecherCasual Members Tas10:46:38
Kate LucasAustralopers10:51:41
Rosie RutledgeAustralopers10:55:04
Liz CanningAustralopers10:56:39
Hamish Newsham-WestAustralopers10:58:04
Thomas GardeAustralopers10:58:36
Andrew MooreCasual Members Tas10:59:37
Kobi RybakCasual Members Tas10:59:39
Mark HeyAustralopers11:04:25
SandyNo club membership11:05:56
Sandi PowellAustralopers11:06:00
Max PowellAustralopers11:06:01
Ian RathboneAustralopers11:15:57
Robyn ChapmanAustralopers11:24:13
John AllanAustralopers11:25:26
Ross KellyAustralopers11:34:25

Short

2 375 m, 19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Richard LockeCasual Members Tas10:01:58
Genevieve WilliamsNo club membership10:03:51
Anna MulcahyAustralopers10:12:57
Oliver ThomasNo club membership10:22:35
Kerry WrattenAustralopers10:22:38
Mitchell ZielinskiCasual Members Tas10:23:25
Zane ChamberlainNo club membership10:26:27
Yen ChamberlainNo club membership10:27:07
Sasha BennettAustralopers10:27:59
Nellie BarkerAustralopers10:28:19
Samuel BarkerAustralopers10:28:26
Matt ChamberlainNo club membership10:29:47
Hayley Newsham-WestAustralopers10:58:20
Angus Newsham-WestAustralopers10:58:21
Wendy AndrewarthaAustralopers11:04:47
Lucas RivaniNo club membership11:24:10
Dylan WhithouseNo club membership11:35:50
Gryphon AdkinsAustralopers11:35:52
Callum DegenaarAustralopers

Novice

1 600 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Conrad ElsonAustralopers10:29:25
Lucas RavaniNo club membership10:52:19
Angus CohenNo club membership10:58:09