Orienteering Australia

Start list for Kuitpo - Airstrip

Event informationShow start list by classPrint

Name: Kuitpo - Airstrip
Organiser: Tjuringa Orienteers
Date: Sunday 30 June 2019

CR S

2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (CST)
405614Pavel GrecianCourse 3 Male (11)5 600 m10:49:13
258881John MacleanCourse 7 Male (2)3 500 m11:13:04

GS N

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (CST)
405606Melinda TrudgenCourse 6 Groups (1)3 500 m10:49:52

No club membership

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (CST)
Dave TalbotCourse 1 Male (3)8 200 m

OH S

14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (CST)
405625Rachel BurdenCourse 5 Groups (2)4 100 m10:01:27
405625Simon BurdenCourse 5 Groups (2)4 100 m10:01:27
2086750Frank BurdenCourse 3 Male (11)5 600 m10:06:04
8655407Simon UppillCourse 1 Male (3)8 200 m10:19:58
1395959Adrian UppillCourse 3 Male (11)5 600 m10:22:41
1392401Robin UppillCourse 3 Female (5)5 600 m10:26:44
1395957Jeffrey DinningCourse 5 Male (5)4 100 m10:51:58
1395960Jill CongediCourse 5 Female (3)4 100 m10:53:58
405750Carol SuchCourse 6 Female (4)3 500 m10:56:07
2099390Evelyn ColwellCourse 2 Female (3)6 900 m11:19:01
405731Craig ColwellCourse 2 Male (8)6 900 m11:23:39
407909Sue BamentCourse 5 Female (3)4 100 m11:25:56
245681David TilbrookCourse 5 Male (5)4 100 m11:32:01
348036Zara SodenCourse 1 Female (2)8 200 m11:39:02

SA S

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (CST)
8300469Ben CazzolatoCourse 3 Male (11)5 600 m11:59:07

TJ S

21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (CST)
2065558Aylwin LimCourse 4 Male (7)4 400 m09:44:18
7300068Lan KellyCourse 6 Female (4)3 500 m09:53:06
8300104Toby CazzolatoCourse 1 Male (3)8 200 m10:01:25
2086602Marcus CazzolatoCourse 6 Male (2)3 500 m10:05:27
8111005Oscar JohnstonCourse 3 Male (11)5 600 m10:08:32
2133865Keren FaulknerCourse 4 Female (6)4 400 m10:16:57
2133849Abbie FaulknerCourse 5 Female (3)4 100 m10:17:57
405624Thomas TirreliCourse 7 Male (2)3 500 m10:28:31
7031270Doug JohnstonCourse 3 Male (11)5 600 m10:49:59
1398395Daniel MorcomCourse 5 Male (5)4 100 m10:58:13
405612Shilah Francis-SonsiriCourse 8 Female (2)2 400 m11:00:23
8657137Mitchell MorcomCourse 5 Male (5)4 100 m11:00:34
407950Troy MerchantCourse 2 Male (8)6 900 m11:01:55
2128290Clara MerchantCourse 8 Groups (1)2 400 m11:06:07
449469Cheryl BevelanderCourse 4 Female (6)4 400 m11:48:19
2128285Giselle DraperCourse 6 Female (4)3 500 m11:58:07
2128297Owen DraperCourse 3 Groups (3)5 600 m11:59:25
2128297Paul DraperCourse 3 Groups (3)5 600 m11:59:25
2128297Matt NormalCourse 3 Groups (3)5 600 m11:59:25
2128296Zoe CarterCourse 3 Female (5)5 600 m
2082214Lewis CarterCourse 3 Male (11)5 600 m

TT S

13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (CST)
1392481Phil HazellCourse 3 Male (11)5 600 m10:12:35
352035Jennifer KennedyCourse 6 Female (4)3 500 m10:40:46
204228Clive ArthurCourse 4 Male (7)4 400 m10:43:06
405632James LloydCourse 4 Male (7)4 400 m10:48:45
2084705Annabel LloydCourse 7 Female (2)3 500 m10:55:09
2130409Julia LloydCourse 7 Female (2)3 500 m10:55:51
9102050Jemima LloydCourse 4 Female (6)4 400 m10:56:08
405720Geoffrey BennettCourse 5 Male (5)4 100 m10:56:48
405626Charlie BrooksCourse 8 Male (3)2 400 m10:58:47
9201051Abigail GeorgeCourse 1 Female (2)8 200 m11:12:45
1395956Susan GeorgeCourse 2 Female (3)6 900 m11:13:20
9101323David GeorgeCourse 2 Male (8)6 900 m11:15:42
8654974Joanna GeorgeCourse 2 Female (3)6 900 m11:17:04

WA S

14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (CST)
1900091Joaquin GinerCourse 3 Male (11)5 600 m10:03:11
2056610Mark OvertonCourse 2 Male (8)6 900 m10:06:51
2056609Meredith RaschCourse 4 Female (6)4 400 m10:08:40
9101996Tyson HillyardCourse 2 Male (8)6 900 m10:20:32
407968Frank TomasCourse 4 Male (7)4 400 m10:22:05
258456Tony RobertsCourse 2 Male (8)6 900 m10:36:25
7212270Sarah GilbertCourse 3 Female (5)5 600 m10:36:54
9101691Peter KreminskiCourse 4 Male (7)4 400 m10:44:00
407925Robyn CuttenCourse 8 Female (2)2 400 m10:52:38
407965Peter CuttenCourse 4 Male (7)4 400 m10:54:09
2099373Greg RowberryCourse 3 Male (11)5 600 m11:12:31
1396886Fern HillyardCourse 3 Female (5)5 600 m
229982Robin EnglishCourse 3 Male (11)5 600 m
44226Patrick HillyardCourse 8 Male (3)2 400 m

YA S

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (CST)
407951Doug McMurrayCourse 4 Male (7)4 400 m10:24:10
2136077Leila HendersonCourse 3 Female (5)5 600 m10:29:58
245678Nigel DobsonCourse 2 Male (8)6 900 m10:30:13
407975Dave NicolsonCourse 2 Male (8)6 900 m10:43:08
407976Ruth NicolsonCourse 4 Female (6)4 400 m10:43:28
9101014Sandra AfnanCourse 4 Female (6)4 400 m10:51:20
2099374James StephensCourse 8 Male (3)2 400 m11:44:25
7300427Mitchell StephensCourse 6 Male (2)3 500 m11:44:53