Orienteering Australia

Start list for ACT Runners Shop Twilight Series #11: Black Mountain

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #11: Black Mountain
Organiser: Parawanga Orienteers
Date: Wednesday 5 February 2020

Mod 1: M: Open

5 400 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
528241193Paul de JonghBS A17:34:30

Mod 1: M: Junior

5 400 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
272086592Michael GuthriePO A17:21:09
218668968Owen RadajewskiPO A17:23:31
512140276Jack ReadRR A17:37:45
308021003Joseph WilsonBS A17:49:06
972099389Zack NoyesGS A17:49:31
898650871Ryan StocksBS A18:22:50

Mod 1: M: Masters

5 400 m, 19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
32052041Jon GlanvillePO A16:54:16
47201555Maurice PattenRR A16:56:01
69200624Paul CuthbertPO A17:25:04
101200064Ian CrellinPO A17:30:01
549005194Tate NeedhamRR A17:33:25
4044150Anthony ScottRR A17:36:16
41200093Geoff WoodPO A17:38:12
448640950Eoin RotheryRR A17:39:47
562074217Narasimha Rao BandiPO A17:40:09
98364098Martin EtheringtonPO A17:44:26
738655391Eric WainwrightRR A18:00:25
768481848Andrew SlatteryRR A18:04:54
782020619Bruce BarnettBS A18:05:20
958103212Greg TerrillBS A18:05:23
1002095071Jan GoetessonBS A18:08:31
822057046Peter AntcliffBS A18:15:39
912015130Finn MarslandNo club membership18:21:36
922036801Graham FifieldRR A18:24:03
752108456Greg TerrillBS A

Mod 1: W: Masters

5 400 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
192066404Tara SutherlandPO A17:18:29
1391814Jane PulfordAL T17:24:30
668670914Marina IskhakovaRR A17:52:36
728655038Shannon JonesAO A17:56:50
878667936Kathie DentRR A18:18:13

Mod 2: M: Open

3 300 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
802014120Jesse PiiroinenBS A18:10:42

Mod 2: M: Junior

3 300 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
371600571Jacob MillerBS A17:26:58
382087822Thomas FisherPO A17:28:05
492118881James ColwellRR A17:37:07
848652596Elye DentRR A18:16:16
868667637Hayden DentRR A18:17:33

Mod 2: M: Masters

3 300 m, 19 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
544172Hannu ManneringBS A16:58:23
241213Alan SargeantBS A17:00:45
91602092Bill JonesRR A17:08:12
128670322Chris AndersenBS A17:10:45
152118661Merv BendleDR V17:17:09
132140278Lawrie BrownPO A17:19:48
82014115John SuominenWE A17:21:24
1141211David HoggPO A17:22:26
242089791Conor BendleAO A17:25:16
392087834Robert FisherPO A17:26:38
48249556Alan ThompsonRR A17:30:28
452074212Grant BattersbyWE A17:33:34
479200776David JenkinsBS A17:36:09
502125705Mark ColwellRR A17:37:06
572020611Tony LeachWE A17:48:31
652038400Peter MillerBS A17:50:25
698012076Tim CoxPO A17:57:42
889201791Phil WalkerPO A18:19:17
908181070Greg WilsonBS A18:20:43

Mod 2: W: Junior

3 300 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
102118683Rowan EdwardsNo club membership17:14:24
232118664Chloe MillerBS A17:25:36
6044142Layla GoshtiPO A17:50:19
778103240Zoe TerrillBS A18:06:25

Mod 2: W: Masters

3 300 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
19200773Kerryne JonesBS A16:59:43
71403161Pat MiethkePO A17:07:16
148007027Valerie BarkerBS A17:16:35
162080260Chris BendleDR V17:18:36
182053105Hind NeedhamRR A17:18:44
209201060Jennifer WebbAO A17:19:31
258241070Susan HallissyBS A17:22:53
558642221Cath ChalmersRR A17:45:46
619200777Ann IngwersenPO A17:50:21
642038391Alison InglisBS A17:50:28
712054787Jane BarnettBS A17:56:58
792118894Elizabeth DunbarPO A18:10:48
938103238Anna HasanPO A18:28:45

Easy: M: Junior

2 400 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
422140300Thurein HalpinPO A17:28:43
992036802Henry LhuedeBS A18:05:50
942123245Charlie FeldPO A18:35:19

Easy: W: Junior

2 400 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
178103225Alice RadajewskiPO A17:18:51

VEasy: M: Open

1 800 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
462030207Liam MaldoniGS A17:29:40

VEasy: M: Junior

1 800 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
282074269Ewan GregsonRR A17:27:22
312140251William PickeringNo club membership17:27:29
322108460Joshua ManitiPO A17:30:58

VEasy: M: Masters

1 800 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2140275Mike BiboudisBS A17:29:52

VEasy: W: Junior

1 800 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
352116428Caitlyn ManitiPO A17:28:07
362119150Alicia ManitiPO A17:28:09
292118685Tessa RadajewskiPO A17:28:21
432140281Sanda HalpinPO A17:28:58
222140201Rose BiboudisNo club membership17:29:55
332140207Tahlia ManitiPO A17:31:09
671399374Veronika IskhakovaRR A

VEasy: W: Masters

1 800 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
342119140Christine ManitiPO A17:31:10

Mod 1:TrainingMapA

5 400 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
268650864Mark GregsonRR A17:21:58
531400718James HeyesPO A17:38:14
588660002Davin FifieldRR A17:45:34
598002256Andrew CheffersWE A17:46:37
628644933Tristan MillerBS A17:47:59
632038392Patrick MillerBS A17:47:59
748631650Martin DentRR A17:55:56
708001095Fryderyk PryjmaPO A17:56:30
682024109Ari PiiroinenBS A17:56:47
818636575David StocksBS A18:11:13
831602093Caitlin YoungBS A18:12:22
858652588Matthew StocksBS A18:16:57
969201055Toby LangBS A18:40:51