Orienteering Australia

Start list for ACT Runners Shop Twilight Series #12: Red Hill

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: ACT Runners Shop Twilight Series #12: Red Hill
Organiser: Red Roos
Date: Wednesday 12 February 2020

Mod 1: M: Open

4 860 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8241193Paul de JonghBS A17:15:10
2036801Graham FifieldRR A18:09:32

Mod 1: M: Junior

4 860 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2140276Jack ReadRR A17:39:04
8000360Andrew KerrPO A17:40:34
8021003Joseph WilsonBS A17:46:52

Mod 1: M: Masters

4 860 m, 27 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8640950Eoin RotheryRR A16:47:01
44150Anthony ScottRR A16:53:49
2052041Jon GlanvillePO A16:54:29
7204447Andy HoggPO A17:12:30
200064Ian CrellinPO A17:17:09
8655391Eric WainwrightRR A17:18:24
2074212Grant BattersbyWE A17:18:37
9200624Paul CuthbertPO A17:20:53
2075031Darren RossPO A17:24:34
2095071Jan GoetessonBS A17:26:48
8641497Darryl ErbacherPO A17:30:00
2074217Narasimha Rao BandiPO A17:34:53
409735Bryant AllenPO A17:38:32
2015130Finn MarslandNo club membership17:40:47
2038400Peter MillerBS A17:43:09
8633233Eric MorrisBN N17:45:28
8667631Fedor IskhakovRR A17:50:56
8654979Keith FifieldRR A17:51:22
8103224Jonathan RicksRR A17:53:51
364098Martin EtheringtonPO A17:55:18
2057046Peter AntcliffBS A17:59:23
8631650Martin DentRR A18:05:05
9005194Tate NeedhamRR A18:05:32
8481848Andrew SlatteryRR A18:06:44
8660002Davin FifieldRR A18:14:24
2020619Bruce BarnettBS A18:24:14
2024109Ari PiiroinenBS A18:28:56

Mod 1: W: Junior

4 860 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8042602Elin ErnePO A17:18:07
8642296Ella CuthbertPO A17:23:58

Mod 1: W: Masters

4 860 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8642221Cath ChalmersRR A16:55:07
8655394Ana HercegPO A17:15:50
7205854Natalie SmithPO A17:23:51
8103227Silke SpeierBS A18:04:05
8667936Kathie DentRR A18:11:57
8655038Shannon JonesAO A18:30:57

Mod 2: M: Open

3 270 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
1600565Samuel WilsonRR A17:57:22
2118872Daniel LiAO A18:15:47

Mod 2: M: Junior

3 270 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2087822Thomas FisherPO A17:17:44
1600571Jacob MillerBS A17:40:20
2020613Roy ProsserBS A17:45:50
8652596Elye DentRR A18:05:05

Mod 2: M: Masters

3 270 m, 17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2048060Michael TedeschiRR A16:58:03
409759Hugh MooreRR A17:03:08
8670322Chris AndersenBS A17:03:53
41213Alan SargeantBS A17:04:28
144264Steven HalpinPO A17:08:53
8230959Tom de JonghBS A17:10:10
2140278Lawrie BrownPO A17:12:38
44172Hannu ManneringBS A17:13:04
2087834Robert FisherPO A17:16:31
41211David HoggPO A17:23:24
9200884Michael BurtRR A17:26:31
2125705Mark ColwellRR A17:29:29
249556Alan ThompsonRR A17:30:13
2014115John SuominenWE A17:30:45
2020611Tony LeachWE A17:49:46
9201791Phil WalkerPO A18:10:50
9200776David JenkinsBS A18:22:18

Mod: W: Open

3 270 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2140288Ester LazzariAO A18:15:45

Mod 2: W: Junior

3 270 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2118664Chloe MillerBS A17:40:19
44142Layla GoshtiPO A17:43:55
2140228Mika MoorBS A17:53:12
2140218Annette LescinskyBS A17:53:14
8103240Zoe TerrillBS A17:55:36

Mod 2: W: Masters

3 270 m, 20 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2140283Victoria MansellBS A17:05:49
9200773Kerryne JonesBS A17:09:09
9523399Barbara MartinPO A17:10:31
9201060Jennifer WebbAO A17:10:38
2066404Tara SutherlandPO A17:10:44
1403161Pat MiethkePO A17:11:50
2054787Jane BarnettBS A17:15:04
8007027Valerie BarkerBS A17:16:46
2118670Helen FisherPO A17:21:24
8241070Susan HallissyBS A17:31:22
8103238Anna HasanPO A17:34:23
98045146Elise KennedyBN N17:42:52
9200777Ann IngwersenPO A17:44:05
2053105Hind NeedhamRR A17:50:23
2123252Penny KingBS A17:54:48
8103239Deirdre SharkeyPO A17:58:29
8630940Jo AllisonRR A18:02:15
442091Susanne HarryssonBS A18:04:19
8103211Chris StocksBS A18:10:26
122140292Sally KingslandBS A18:12:41

Mod 2: Teams

3 270 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2140284 Rani Vandermeer / Bria Vandermeer / Julia Anderson.17:24:09
44191 Justine Kennedy / Rachel Burns / Janet Facey.17:49:42
1141175 Anna Reboldi / Arke Salmon-Krone.18:07:31

Easy: M: Junior

1 950 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2118658Ethan JoyceGJ A17:15:00
2118679Kristian MaksanGJ A17:18:26
2103870Freddy GaffeyNo club membership17:18:27
2118881James ColwellRR A17:21:27
2118650Jasper CampbellGJ A17:24:17
2118649Martin RyanGJ A17:24:24
541175Thomas Uberdi.17:25:54
2030207Liam MaldoniGS A17:34:54
88020232Sam MorrisBN N17:40:56
2038392Shivang SacharBS A17:51:19
8668728Connor DentRR A18:04:40
2123249Oliver LisingGJ A18:07:50
8667637Hayden DentRR A18:10:58

Easy: W: Junior

1 950 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
264033Katy HoggPO A16:57:41
2110776Mira WalterRR A16:57:42
2140281Sanda HalpinPO A17:05:41
8103225Alice RadajewskiPO A17:18:24
2116428Caitlyn ManitiPO A17:20:37
2086577Rosie Waddell-WoodBS A17:43:21

Easy: W: Masters

1 950 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
241093Karin SchulzRR A17:06:13
2119140Christine ManitiPO A17:20:39
2089803Julia Waddell-WoodBS A17:46:02

Easy: Teams

1 950 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
344187 Angus Long / Jennifer Long.17:30:37
2067709 Laurence Wilson / Jake Middleton / Will McDonnell-.18:05:28

VEasy: M: Junior

1 630 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2140300Thurein HalpinPO A17:03:21
2125697Ben MansellBS A17:03:22
2118648Josh SchneiderGS A17:37:09
2118628Hamish MiddlebrookGJ A17:50:18
2140255Jarrah BourneAO A17:52:17
2140263Noah WalsheNo club membership18:00:09
9101373Zaf Bluett-JonesAO A18:04:37

VEasy: W: Junior

1 630 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
2140201Rose BiboudisNo club membership17:03:16
2118646Kaylee SchneiderGJ A17:12:59
2118685Tessa RadajewskiPO A17:20:57
2118645Katarina ElixGJ A17:28:39
2118659Amelie BoxallGJ A17:31:16
44279Rui Bluett-JonesAO A17:35:46
2052049Banjo Bluett-JonesAO A17:37:42
1399374Veronika IskhakovaRR A17:53:26
1418747Layla DentRR A17:53:27
2140258Edie CattAO A17:53:29
2140269Stephanie WalsheNo club membership18:00:08

Mod 1:TrainingMapA

4 860 m, 18 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
8311240Matthew PurcellGS A17:00:37
1400718James HeyesPO A17:02:39
2086592Michael GuthriePO A17:25:18
2140272Spencer CollavitiPO A17:26:26
8002256Andrew CheffersWE A17:35:38
2099389Zack NoyesGS A17:36:52
2038391Alison InglisBS A17:42:13
1124327Natalie MillerBS A17:43:08
8001554Tony GarrPO A17:47:43
8650360Patrick MillerBS A17:50:03
9200780Anthony SlatyerPO A17:51:29
8103219Bodie TerrillBS A17:54:02
8001095Fryderyk PryjmaPO A17:57:51
2116429Tim CochranePO A18:07:21
8636575David StocksBS A18:14:47
8181070Greg WilsonBS A18:20:05
9201055Toby LangBS A18:35:02
8650871Ryan StocksBS A18:35:02