Orienteering Australia

Start list for "2020" NSW Middle Championships - Eugowra.

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: "2020" NSW Middle Championships - Eugowra.
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Saturday 10 April 2021

M/W10N

1 800 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
David KocsikGO N11:48:15
Neo KozmaBK V13:20:11
Tessa RadajewskiPO A13:24:34
Euan SheddenSH N13:27:42
Franklin SmythSO Q13:32:55
Aiden McQuillanWH N14:00:47
Elliott McQuillanWH N14:01:44

W10A

1 800 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Nicola McConaghyGO N12:59:02
Layla DentRR A13:02:17
Veronika IskhakovaRR A13:05:38
Justine de Remy de CourcellesWH N13:14:12
Angelina KozmaBK V13:16:46

W12A

2 600 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Alice RadajewskiPO A12:40:15

W14A

2 800 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Ariadna IskhakovaRR A12:51:47
Lena BaracsiGO N12:53:52
Aoife RotheryRR A12:55:23
Anneke CorryGO N13:00:29
Savanna SweeneyWH N13:04:19

W16A

3 800 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Louise BarbourBF N13:18:09
Erika EnderbyNC N13:20:03
Milla KeyMF V13:22:03
Julia BarbourBF N13:26:06
Hanna BaracsiGO N13:30:04

W18A

3 800 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Mikayla EnderbyNC N13:58:03
Zali McCombAL T14:00:04
Luca BaracsiNo club membership14:02:08
Justine HobsonBS A14:06:02

W20A

3 800 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Nea ShinglerBF N14:04:03
Mikayla CooperAL T14:16:04
Serena DoyleUR N14:18:04
Joanna GeorgeTT S14:20:03
ARABELLA PHILLIPSAL T14:22:03
Abigail GeorgeTT S14:26:03
Emily SorensenTT S14:28:03

W21A

4 600 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Rebecca GeorgeBF N14:22:02
Marina IskhakovaRR A14:28:02
Melissa AnnettsGO N14:30:03
Jennifer EnderbyNC N14:32:03
Mace NeveRR A14:34:02

W35A

3 800 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Nikolett HalmaiGO N11:47:52
Alice MartinCC N12:32:06
Phoebe DentRR A12:34:05
Moira KüfferYV V12:38:04
Aniko Fozo-KerteszGO N12:40:04

W21AS

2 900 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Tash ThackrayBK V13:46:08
Karla BurnettGO N14:18:19

W35AS

2 900 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Alitia DougallBN N12:37:02
Nerise McQuillanWH N14:03:06

W40A

3 800 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Emmanuelle ConvertWH N13:34:11
Sarah JonesBF N13:36:11
Kathie DentRR A13:38:04
Samantha HoweNC N13:42:06

W45A

3 800 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Melanie ChristieUR N13:40:09
Deirdre SharkeyPO A13:50:06
Anna HasanPO A13:54:03
Helen O'CallaghanBB N13:58:06
Melissa JosephGO N14:02:04
Meisha AustinAL T14:04:05

W45AS

2 700 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Wendy McConaghyGO N12:42:05
Jo HobsonBS A12:44:07
Andrea LuxGO N12:48:06
Saffron SweeneyWH N12:49:08
Susan GeorgeTT S12:50:06
Silke SpeierBS A12:52:07

W50A

3 700 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Cath ChalmersRR A14:04:02
Sheralee BaileyBN N14:08:06
Margaret PeelNC N14:10:06
Cathy McCombAL T14:12:03
Chris StocksBS A14:14:08
Tania KennedyGO N14:16:05

W55A

3 700 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Vanessa SmithKO W12:11:22
Vanessa FreemanBF N12:34:09
Sue GarrPO A12:36:04
Paula ShinglerBF N12:38:04
Carolyn MatthewsNC N12:40:03
Sharon LambertBN N12:42:07
Jo ParrBF N12:46:04
Airdrie LongGO N12:48:06
Nicola NyghBF N12:50:04

W55AS

2 700 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Barbara DawsonGO N11:33:35
Philippa Lohmeyer-CollinsBK V13:34:08
Elaine BennettNC N13:36:08
Julie ShepherdIK N13:40:09
Sandra StewartSH N13:42:08
Carolyn DaviesGO N13:43:03
Viola O'ConnorNC N13:44:10
Maria OrrNC N13:48:05

W60A

3 700 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Geraldine ChatfieldUG Q12:56:03
Mary McDonaldAO A13:00:03
Carolyn JacksonBK V13:02:06
Liz AbbottPO A13:04:05
Kathy PetrieSO Q13:06:04
Debbie DaveyWR N13:08:05
Margi FreemantleYV V13:10:08
Maureen FitzpatrickWH N13:12:07
Hilary WoodCC N13:14:02
Sally WayteAL T13:16:03

W65A

2 700 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Alison RadfordBG V12:56:07
Jane CalderAL T12:58:08
Lynda RapkinsNo club membership13:00:06
Ann ScownAO A13:02:06
Jan HardyAL T13:06:05
Elizabeth BicevskisAL T13:10:08
Sue KeyMF V13:12:03
Robyn PallasCC N13:14:03
Anne WilsonBB Q13:16:05
Carol BrownlieWO W13:18:06
Valerie BarkerBS A13:20:05
Julia PrudhoeCC N13:22:07

W65AS

2 200 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Barbara JunghansGO N11:52:50
Jacquie RandUG Q13:14:07
Cheryl BluettBN N13:20:18
Robyn D'AscenzoBS A13:22:10

W70A

2 700 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Carol JacobsonGO N12:35:05
Judy AllisonRR A13:50:05
Kerryne JonesRR A13:54:23
Val HodsdonSH N13:56:07
Jenny HawkinsNT N13:58:06
Jan CandyKO W14:00:08

W75A

2 200 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Jean BaldwinGS N13:26:06
Ann IngwersenPO A13:28:07
Ann SuttonRR A13:30:08
Ruth GoddardYV V13:32:05
Helena GriggsAL T13:34:14
Judi HerkesBK V13:36:10
Robin SpriggsUG Q13:38:06
Carolyn ChalmersNC N13:40:06

W80A

2 200 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Helen AlexanderBK V13:06:10

M10A

1 800 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Baxter PeelNC N12:37:12
Connor DentRR A12:42:13
Rory SheddenSH N12:46:13
Shay SweeneyWH N12:53:50

M12A

2 600 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Owen SmythSO Q12:09:06
Alton FreemanBF N12:55:26
Hayden DentRR A13:04:17
Eamon CorryGO N13:08:23
Arthur LusherGO N13:39:25

M14A

2 800 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Eddie StonerAL T13:08:26
Elye DentRR A13:13:12
Alex WoolfordBB N13:15:51
Tommy MellaNC N13:18:55
Kieran JosephGO N14:10:58

M16A

3 800 m, 11 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Henry SmythSO Q12:09:54
Cooper HorleyGO N13:36:02
Owen RadajewskiPO A13:38:03
Sam WoolfordBB N13:40:02
Jamie WoolfordBB N13:44:02
Jett McCombAL T13:46:03
Timothy McConaghyGO N13:47:02
Oliver FreemanBF N13:48:03
Niko StonerAL T13:50:05
Torren ArthurMF V13:54:01
Seth SweeneyWH N13:59:03

M18A

4 600 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Rubin SmythSO Q12:50:04
Max GrivellTT S12:54:03
Oscar WoolfordBB N12:58:02
Toby LangBS A13:00:03
Selwyn SweeneyWH N13:04:06
Oskar MellaNC N13:08:04
Riley GraingerGO N14:24:03

M20A

4 600 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
David StocksBS A13:06:00
Jensen KeyMF V14:10:02
Ryan GrayUG Q14:12:02
Ewan ShinglerBF N14:16:03
Mason ArthurMF V14:18:03

M21A

5 600 m, 10 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Eric SmythSO Q12:09:52
Bruce ArthurMF V12:50:12
Andrew BrownBF N12:52:02
Aston KeyMF V12:54:00
Alastair GeorgeBF N12:56:04
Rob BennettGS N12:58:03
Daniel GrayUG Q13:00:02
Ricky ThackrayBO W13:06:02
Matt DoyleAO A13:08:03
Martin DentRR A13:10:03

M35A

5 600 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Istvan KerteszGO N12:02:04
Ian McKenzieUR N12:34:04
Toni BachvarovaGO N12:35:03
Andrew SmithGO N12:36:06
Samuel WilsonRR A12:38:02
Nicole MealingBF N12:40:05

M21AS

3 800 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Andrew SlatteryRR A14:10:04
Robert HerkesGO N14:12:04

M35AS

3 800 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Peter FozoGO N14:08:06
Darren SlatteryBN N14:10:04
Jose ZapataRR A14:12:05
Dan MartinCC N14:14:10

M40A

4 600 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Ben RattrayRR A12:30:05
James McQuillanWH N12:32:05
Anthony WhartonGS N12:36:08
Simon RouseDR V12:40:03
Fedor IskhakovRR A12:42:06
Angus SheddenSH N12:44:04
Jonathan McCombAL T12:45:03
Alan KüfferYV V12:46:09
Vivien de Remy de CourcellesWH N12:48:05

M45A

4 600 m, 9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Michael RadajewskiPO A13:50:08
Peter McConaghyGO N13:51:04
Armands TeterisGO N13:52:04
Anthony StonerAL T13:54:04
Miles EllisBF N13:56:03
Brenton GrayUG Q13:58:04
Douglas JaySH N14:00:03
Blair TrewinYV V14:02:06
Matthew StocksBS A14:06:04

M45AS

2 900 m, 5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Arpad KocsikGO N12:13:48
Andrew HobsonBS A13:38:07
Mark LusherGO N13:40:15
Dmitry StukovWH N13:42:09
Paul SweeneyWH N13:43:03

M50A

4 600 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Peter AnnettsGO N13:38:05
Mark FreemanBF N13:40:04
Shane DoyleUR N13:42:09
Jock DavisBF N13:44:04

M55AS

2 900 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
David JenkinsBS A12:42:08
Alex DaveyWR N12:44:03
Mark BesleyDR V12:46:05
Peter OrrNC N12:48:08
Garry StewartSH N12:50:08
Robert BradleyWH N12:54:04
Andrew Mac DonaldBF N12:56:05

M55A

4 600 m, 14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Martin KozmaBK V12:28:14
Tony WoolfordBB N13:10:12
David GeorgeTT S13:12:11
Jim MackayUR N13:14:05
Simon NashBN N13:18:08
Mark ShinglerBF N13:20:04
Peter HopperBN N13:22:04
Andy SimpsonBF N13:24:21
Bjorn MellaNC N13:26:04
Michael WarltersUR N13:28:05
Mick CooperAL T13:30:03
Bruce PatersonAR V13:34:06
Greg BarbourBF N13:36:06
Jamie KennedyGO N14:08:05

M60A

3 800 m, 21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Robert GraiegLO W12:11:24
Warwick DavisTK V12:44:03
Tony GarrPO A12:46:06
Grant McDonaldAO A12:48:02
Bob MorganBN N12:50:03
Cliff HowardEN Q12:54:06
David PolandBS A12:56:06
Warren KeyMF V12:58:05
Geoff TodkillNC N13:00:04
Michael HalmyBN N13:04:09
Geoff PeelNC N13:08:07
Jeff DunnAL T13:10:04
Greg SmithGS N13:12:09
Tim HatleyBK V13:14:03
Martin EtheringtonPO A13:16:05
Tim PerryWH N13:18:13
Andrew Cumming ThomPO A13:20:07
Michael BurtRR A13:22:15
Malcolm RobertsNC N13:24:06
Eoin RotheryRR A13:26:07
Stephen CollinsBK V13:28:06

M65A

3 800 m, 17 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Gordon WilsonBN N12:32:04
Russell TymGS N12:34:05
Mike CalderAL T12:36:04
Colin PriceCC N12:38:07
Bert ElsonAL T12:40:06
Paul PrudhoeCC N12:42:03
Rudi LandsiedelNC N12:44:06
Bruce BowenPO A12:48:04
John ScownAO A12:50:05
Murray HainesSO Q12:52:05
Ian DempseyNC N12:54:04
Ted van GeldermalsenYV V12:58:06
Johnny PetersenGO N13:00:09
Geoff LawfordEU V13:02:04
Nick DentCC N13:04:03
Robert BoekelaarWO W13:06:07
Mark PetrieSO Q13:12:09

M65AS

2 200 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Michael D'AscenzoBS A12:58:06
Bill MonaghanPO A13:00:07
Robert SprySH N13:02:09
Brian PettifordNT N13:24:10

M70A

3 700 m, 20 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Tom SchultsUG Q13:20:12
Russell CandyKO W13:22:05
Alan SargeantBS A13:24:05
Greg ChatfieldUG Q13:26:05
Peter ShepherdIK N13:30:04
John AndersonGO N13:32:08
Robert RapkinsEN Q13:34:05
John GilesGO N13:36:07
Tony RadfordBG V13:40:12
Bob HawkinsNT N13:42:08
Bill JonesRR A13:44:05
Martin BicevskisAL T13:46:05
Robert AllisonRR A13:48:04
Barry WheelerTT S13:50:10
Terry BluettBN N13:52:03
Robert SmithTT S13:54:05
Doug WilsonBB Q13:56:06
Warwick SelbyGO N13:58:04
Eric WainwrightRR A14:00:05
Ross BarrGO N14:02:07

M75A

2 900 m, 12 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Ken JacobsonGO N12:00:32
Darryl ErbacherPO A13:02:09
Bruce DawkinsBN N13:04:08
Ken BrownlieWO W13:08:08
Jim MerchantGO N13:10:06
Ron JunghansGO N13:14:11
Wayne GriggsAL T13:16:09
Leigh PrivettAW V13:18:08
Frank IngwersenPO A13:20:09
David GoddardYV V13:22:08
John ChellewBG V13:24:05
John Le CarpentierSH N13:26:08

M80A

2 200 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Basil BaldwinGS N13:44:08
John SuttonRR A13:46:06
John HodsdonSH N13:48:07

M85A

2 200 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Barry HanlonWH N13:12:06

W Open B

2 800 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Taria SmythSO Q12:09:07
Elizabeth HatleyBK V13:33:03
Samantha MellaNC N13:35:18
Amy TingRR A13:37:41
Simone JaySH N13:44:54
Natalia BeliakovaBF N13:50:44
Esta BirdahicAL T13:52:19
Kirsten HorleyGO N14:00:58

Open Very Easy

1 800 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Damon StaceyCAS N13:18:56
Suzanne O'CallaghanBK V13:23:33
Lauren SpoonerCAS N13:26:00

Open Easy

2 600 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Pauline PettifordNT N13:22:38
Helen ClarkeGS N13:24:31
Curtis MillarCAS N13:27:39
Adisa KozmaBK V13:31:40

EOD Hard Long

3 700 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Charles KeirNo club membership12:52:07
Jenny BourneNo club membership13:28:04
Mark BourneNo club membership13:49:03

EOD Hard Short

2 200 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Kerry BennettNo club membership12:38:09
Laura Lewis-MinogueNo club membership13:04:09
Hugh MooreNo club membership13:18:10
Phillip SchwebelNo club membership13:42:11

EOD Very Easy

1 800 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Madeleine SpriggsNo club membership12:25:52
Harry SpriggsNo club membership12:25:55
Jarrah BourneNo club membership13:36:46
Iona HorleyGO N14:16:59

EOD Easy

2 600 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
Hazel, August & Sarah KeirNo club membership12:59:10
Vicky LuNo club membership13:42:09