Orienteering Australia

Start list for OY9&10 - QLD Long Champs - Broadwater (Confirmed)

Event informationShow start list by classPrint

Name: OY9&10 - QLD Long Champs - Broadwater (Confirmed)
Organisers: Orienteering Queensland / Ugly Gully Orienteers
Date: Saturday 17 October 2020 - Sunday 18 October 2020

Race 1Race 2

Bayside Kangaroos

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
8667938Thorlene EgertonW45A (8)3 500 m13:10:06

Bullecourt Boulder Bounders

14 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
2053228Anne WilsonW65A (12)2 500 m13:00:05
256670Marion BurrillW55A (20)2 800 m13:04:05
2068484Declan CampbellM14A (7)2 400 m13:14:06
2053223Glenn CampbellM Open Moderate (8)2 400 m13:22:10
8670506Simeon BurrillM21A (16)6 600 m13:24:03
8680021Lochlann HoganM16A (11)4 100 m13:30:02
2019359Ewan McFarlandM20A (17)5 100 m13:32:04
2053222Doug WilsonM65A (16)2 800 m13:40:06
8646119Ariona LawsW14A (5)2 000 m13:42:07
2053221Philip BurrillM55A (17)3 500 m13:46:05
8680102Xanthin LawsM10A (8)1 600 m13:52:08
2068488Sue CampbellW Open Moderate (9)2 000 m13:54:07
8650368Ken LawsM35A (2)5 100 m14:04:05
2019331David FloodM55+AS (6)2 500 m14:14:06

Enoggeroos

28 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
7999111Krystal NeumannW21A (8)4 500 m13:00:03
8651711Jack NeumannM21A (16)6 600 m13:04:03
7888883Sophie ThomasW21A (8)4 500 m13:08:02
8646163Lynda RapkinsW65A (12)2 500 m13:08:06
8280306Hugo Taunton-BurnetM14A (7)2 400 m13:10:13
8680050Lachlan HowardM21A (16)6 600 m13:12:04
9102822Fiona CaristoW45A (8)3 500 m13:14:00
8021005Joshua NewnesM16A (11)4 100 m13:14:04
2053225Lucy PeljoW45A (8)3 500 m13:14:09
8022006Dylan BryantM16A (11)4 100 m13:18:05
8032008Miles BryantM14A (7)2 400 m13:18:08
9999933Kurt NeumannM21A (16)6 600 m13:20:04
258477Rhonda BowlingW65A (12)2 500 m13:20:08
8660488Paul GarbelliniM16A (11)4 100 m13:22:04
2082542Joseph GarbelliniM45A (12)4 500 m13:24:06
258884Rod DominishM75A (12)2 500 m13:28:06
8062010Callum BryantM12A (8)1 800 m13:34:06
258420Jim BowlingM75A (12)2 500 m13:36:08
8636832David FirmanM65A (16)2 800 m13:36:09
8021977Tony BryantM21AS (5)4 100 m13:38:03
258863Cliff HowardM55A (17)3 500 m13:38:07
2082217Adrian GarbelliniM12A (8)1 800 m13:42:07
8640954Thomas GarbelliniM20A (17)5 100 m13:44:04
2082549Josephine GarbelliniW Open Moderate (9)2 000 m13:50:06
8642015Samuel GarbelliniM20A (17)5 100 m13:52:03
9200638Alison BryantW Open Moderate (9)2 000 m13:58:09
417774Julie FisherW Open Moderate (9)2 000 m14:02:07
8680014Sara GarbelliniW16A (4)2 500 m14:04:06

Newcastle

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
9102830Salme FullerW55A (20)2 800 m13:20:05

No club membership

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
2019344Nicole CooperOpen Easy (10)1 800 m12:54:10
2075787Susie BlissnerW55A (20)2 800 m13:28:05
2019365William Day`M12A (8)1 800 m13:38:10
2019355Jasmine CooperOpen Very Easy (10)1 600 m14:00:08
2019337Matilda CooperOpen Very Easy (10)1 600 m14:08:08

Range Runners

27 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
8013371Ellie de JongW21A (8)4 500 m13:04:04
2019340William BarnesOpen Easy (10)1 800 m13:04:07
9101998Riley de JongM21A (16)6 600 m13:08:02
7212028Felicity CrosatoW55A (20)2 800 m13:12:09
2019373Abigail BarnesW12A (4)1 800 m13:14:09
2068497Philip YoungM45A (12)4 500 m13:16:06
2086760Alara WilliamsW10A (4)1 600 m13:20:08
1396814Stewart MeelenM55A (17)3 500 m13:22:08
2036816Lachlan MooreM Open Moderate (8)2 400 m13:24:35
1601732Wim de JongM45A (12)4 500 m13:28:00
2019352Hugo TagueM12A (8)1 800 m13:30:00
1012071Dave EdwardsM Open Moderate (8)2 400 m13:30:00
9102053Andrew BrennanM55A (17)3 500 m13:30:06
2019364Jacob SykesM Open Moderate (8)2 400 m13:34:00
2068496Charlie YoungM16A (11)4 100 m13:34:04
8052726Blake ReinbottM20A (17)5 100 m13:40:03
2019350Luke MooreM10A (8)1 600 m13:44:05
2098981Cassy ReinbottW14A (5)2 000 m13:46:05
8052740Grant ReinbottM20A (17)5 100 m13:48:02
2068530Laura de JongW20A (4)4 100 m13:54:04
2053232William CoxM20A (17)5 100 m13:56:04
2068531Lisa de JongOpen Easy (10)1 800 m14:06:06
2019376Eve TagueW16A (4)2 500 m14:08:06
8647250Cameron WilliamsM45-54AS (4)2 800 m14:12:07
2019354Lucinda BarnesM/W10N (3)1 600 m14:12:10
2068499Benjamin MooreOpen Easy (10)1 800 m14:14:06
1422048Alexandra EdwardsOpen Easy (10)1 800 m14:18:00

Sunshine Orienteers

8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
2086746Ross McGinnisM45A (12)4 500 m13:36:09
403511Trevor SauerM75A (12)2 500 m13:44:06
8650381Iain DuncanM55+AS (6)2 500 m13:48:08
2086749Murray HainesM65A (16)2 800 m13:52:05
8650369Ulla HeikkilaW45-54AS (2)2 500 m14:00:05
8004422Mark PetrieM65A (16)2 800 m14:04:07
2053991Brendan HenryM45-54AS (4)2 800 m14:08:06
2027087Kathy PetrieW55A (20)2 800 m14:16:03

Toohey Forest

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
258848Lorenzo CalabroM21A (16)6 600 m13:00:00
7140849Judith HayW65A (12)2 500 m13:16:08
9201058Neil SimsonM45A (12)4 500 m13:20:06
8656790Reid MoranM65A (16)2 800 m13:48:06
9101322Tony Tavner-CornerM55+AS (6)2 500 m13:52:06
2065543Johanna Tavner-CornerW55+AS (6)1 900 m13:58:06
354658David SchulzM65A (16)2 800 m14:00:05
9101025Jen WoodsOpen Very Easy (10)1 600 m14:04:10
1392058Jennifer SchulzW55+AS (6)1 900 m14:06:05

Ugly Gully Orienteers

35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
2019381Tim McIntyreM55A (17)3 500 m11:30:05
1399601Juliana de NooyW55A (20)2 800 m13:00:06
9201052Meredith GrayW35A (6)4 100 m13:02:05
8230866Wendy ReadW45A (8)3 500 m13:02:05
1602144Jacquie RandW65A (12)2 500 m13:04:07
1392074Helen BreslinW35A (6)4 100 m13:06:04
204315Michelle SchulzW35A (6)4 100 m13:10:08
1602137Elin SchulzW12A (4)1 800 m13:10:10
8041226Anna SheldonW21A (8)4 500 m13:12:06
403518Joan SheldonW65A (12)2 500 m13:12:07
8000526Ben SchulzM21A (16)6 600 m13:16:04
1602055Frances PowellW55A (20)2 800 m13:16:06
2074206Malcolm PowellM55A (17)3 500 m13:18:07
213622Neville CobboldM75A (12)2 500 m13:24:00
1396182Geraldine ChatfieldW55A (20)2 800 m13:24:05
2019342Maya LhoteW10A (4)1 600 m13:24:18
2086752Anatoly KulikovM21A (16)6 600 m13:30:04
1602118Su Yan TayW55A (20)2 800 m13:32:06
1931336Christopher SpriggsM75A (12)2 500 m13:32:07
8650366Ryan GrayM20A (17)5 100 m13:36:02
2019345Clive PopeM75A (12)2 500 m13:40:08
1601731Brenton GrayM21AS (5)4 100 m13:42:04
1396809Piet FiletM55A (17)3 500 m13:42:06
258436James MitchellM65A (16)2 800 m13:44:00
8650376Mikaela GrayW20A (4)4 100 m13:46:03
1602145Luca SchulzM10A (8)1 600 m13:48:09
8118018Lance ReadM55A (17)3 500 m13:50:06
1931335Robin SpriggsW75A (2)1 900 m13:54:07
2019353Justin LhoteM10A (8)1 600 m13:56:07
258900Tom SchultsM65A (16)2 800 m13:56:09
8644940Daniel GrayM20A (17)5 100 m14:00:02
1399610Fiona McIntyreW55+AS (6)1 900 m14:02:05
2019335Kristine Cairns-TraceyW55A (20)2 800 m14:20:04
40357Sebastien LhoteM45A (12)4 500 m14:20:05
9101508Peter EffeneyM55A (17)3 500 m14:28:26