Orienteering Australia

Start list for OY9&10 - QLD Long Champs - Broadwater (Confirmed)

Event informationShow start list by classPrint

Name: OY9&10 - QLD Long Champs - Broadwater (Confirmed)
Organisers: Orienteering Queensland / Ugly Gully Orienteers
Date: Saturday 17 October 2020 - Sunday 18 October 2020

Race 1Race 2

Bayside Kangaroos

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
8667938Thorlene EgertonW45A (8)5 200 m09:50:08

Bullecourt Boulder Bounders

15 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
8650368Ken LawsM35A (2)8 000 m09:02:05
2053224Cayleb FidgeM20AS (1)5 200 m09:02:08
2019359Ewan McFarlandM20A (17)8 000 m09:14:00
2019331David FloodM55+AS (6)3 300 m09:20:15
8670506Simeon BurrillM21A (16)10 200 m09:24:02
8680021Lochlann HoganM16A (11)6 400 m09:24:03
2053221Philip BurrillM55A (17)5 200 m09:30:08
2053222Doug WilsonM65A (16)4 200 m09:36:10
256670Marion BurrillW55A (20)4 200 m09:52:11
2053228Anne WilsonW65A (12)3 300 m10:04:09
2053223Glenn CampbellM Open Moderate (8)3 200 m10:04:13
2068488Sue CampbellW Open Moderate (9)2 700 m10:06:08
8680102Xanthin LawsM10A (8)1 900 m10:06:10
2068484Declan CampbellM14A (7)3 200 m10:12:08
8646119Ariona LawsW14A (5)2 700 m10:22:08

Enoggeroos

28 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
8646163Lynda RapkinsW65A (12)3 300 m08:52:50
9999933Kurt NeumannM21A (16)10 200 m09:04:06
8680014Sara GarbelliniW16A (4)3 300 m09:04:10
8640954Thomas GarbelliniM20A (17)8 000 m09:06:04
8680050Lachlan HowardM21A (16)10 200 m09:12:03
8021977Tony BryantM21AS (5)6 400 m09:16:06
8651711Jack NeumannM21A (16)10 200 m09:20:02
8021005Joshua NewnesM16A (11)6 400 m09:20:04
8636832David FirmanM65A (16)4 200 m09:20:09
2082542Joseph GarbelliniM45A (12)7 400 m09:22:04
258863Cliff HowardM55A (17)5 200 m09:22:07
8642015Samuel GarbelliniM20A (17)8 000 m09:26:03
7888883Sophie ThomasW21A (8)7 400 m09:26:04
8660488Paul GarbelliniM16A (11)6 400 m09:28:02
7999111Krystal NeumannW21A (8)7 400 m09:34:04
8022006Dylan BryantM16A (11)6 400 m09:36:02
258884Rod DominishM75A (12)3 300 m09:36:08
258420Jim BowlingM75A (12)3 300 m09:44:10
9102822Fiona CaristoW45A (8)5 200 m09:46:00
2053225Lucy PeljoW45A (8)5 200 m09:54:06
258477Rhonda BowlingW65A (12)3 300 m09:56:13
9200638Alison BryantW Open Moderate (9)2 700 m10:02:09
8062010Callum BryantM12A (8)2 000 m10:04:11
417774Julie FisherW Open Moderate (9)2 700 m10:10:13
2082217Adrian GarbelliniM12A (8)2 000 m10:12:10
2082549Josephine GarbelliniW Open Moderate (9)2 700 m10:14:12
8280306Hugo Taunton-BurnetM14A (7)3 200 m10:16:15
8032008Miles BryantM14A (7)3 200 m10:24:08

Newcastle

1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
9102830Salme FullerW55A (20)4 200 m09:40:08

No club membership

5 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
2019344Nicole CooperOpen Easy (10)2 000 m08:49:33
2075787Susie BlissnerW55A (20)4 200 m10:00:07
2019365William Day`M12A (8)2 000 m10:00:13
2019355Jasmine CooperOpen Very Easy (10)1 900 m10:26:09
2019337Matilda CooperOpen Very Easy (10)1 900 m10:34:08

Range Runners

33 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
2068530Laura de JongW20A (4)6 400 m09:00:00
8647250Cameron WilliamsM45-54AS (4)4 200 m09:00:00
2019376Eve TagueW16A (4)3 300 m09:00:07
1601732Wim de JongM45A (12)7 400 m09:06:00
9101998Riley de JongM21A (16)10 200 m09:08:02
2053232William CoxM20A (17)8 000 m09:10:04
2068497Philip YoungM45A (12)7 400 m09:14:04
8052740Grant ReinbottM20A (17)8 000 m09:22:06
8052726Blake ReinbottM20A (17)8 000 m09:30:02
8013371Ellie de JongW21A (8)7 400 m09:30:03
2098976Oliver SchubertM20A (17)8 000 m09:38:02
1396814Stewart MeelenM55A (17)5 200 m09:38:09
2098997Gabriel SchubertM16A (11)6 400 m09:40:03
2068496Charlie YoungM16A (11)6 400 m09:44:03
2036816Lachlan MooreM Open Moderate (8)3 200 m10:00:11
7212028Felicity CrosatoW55A (20)4 200 m10:08:10
1012071Dave EdwardsM Open Moderate (8)3 200 m10:08:12
2019352Hugo TagueOpen Very Easy (10)1 900 m10:08:15
2019350Luke MooreM10A (8)1 900 m10:14:08
2053236Alex VanzellaM12A (8)2 000 m10:16:13
2086760Alara WilliamsW10A (4)1 900 m10:22:00
2019373Abigail BarnesW12A (4)2 000 m10:24:11
2068427Xanthe SchubertW14A (5)2 700 m10:26:08
2019356Grace VanzellaOpen Very Easy (10)1 900 m10:28:00
2068531Lisa de JongOpen Easy (10)2 000 m10:30:00
2098981Cassy ReinbottW14A (5)2 700 m10:30:07
2019338Michelle VanzellaOpen Very Easy (10)1 900 m10:32:00
2019364Jacob SykesM Open Moderate (8)3 200 m10:32:07
2068499Benjamin MooreOpen Easy (10)2 000 m10:32:08
2019340William BarnesOpen Easy (10)2 000 m10:34:09
1422048Alexandra EdwardsOpen Easy (10)2 000 m10:36:05
2019354Lucinda BarnesM/W10N (3)1 900 m10:38:07
2019378Richard VanzellaM35-44AS (1)5 200 m10:43:33

Sunshine Orienteers

13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
2053991Brendan HenryM45-54AS (4)4 200 m09:04:09
8665840Eric SmythM21AS (5)6 400 m09:08:03
8650369Ulla HeikkilaW45-54AS (2)3 300 m09:08:09
2086746Ross McGinnisM45A (12)7 400 m09:10:05
2086749Murray HainesM65A (16)4 200 m09:16:07
8650381Iain DuncanM55+AS (6)3 300 m09:16:11
403511Trevor SauerM75A (12)3 300 m09:28:09
8004422Mark PetrieM65A (16)4 200 m09:32:08
2027087Kathy PetrieW55A (20)4 200 m09:44:07
8619024Taria SmythW Open Moderate (9)2 700 m10:18:08
8040855Henry SmythM14A (7)3 200 m10:28:06
8004421Owen SmythOpen Very Easy (10)1 900 m10:30:09
2019377Franklin SmythM/W10N (3)1 900 m10:36:00

Toohey Forest

9 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
9201058Neil SimsonM45A (12)7 400 m09:02:06
1392058Jennifer SchulzW55+AS (6)2 700 m09:02:10
2065543Johanna Tavner-CornerW55+AS (6)2 700 m09:10:09
8656790Reid MoranM65A (16)4 200 m09:12:10
9101322Tony Tavner-CornerM55+AS (6)3 300 m09:12:11
354658David SchulzM65A (16)4 200 m09:24:08
258848Lorenzo CalabroM21A (16)10 200 m09:28:00
7140849Judith HayW65A (12)3 300 m09:48:10
9101025Jen WoodsOpen Very Easy (10)1 900 m10:24:13

Ugly Gully Orienteers

35 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameClassCourse lengthStart time (EST)
8041226Anna SheldonW21A (8)7 400 m07:30:19
2019381Tim McIntyreM55A (17)5 200 m07:40:06
40357Sebastien LhoteM45A (12)7 400 m08:56:03
2086752Anatoly KulikovM21A (16)10 200 m09:00:03
8650376Mikaela GrayW20A (4)6 400 m09:04:04
1399610Fiona McIntyreW55+AS (6)2 700 m09:06:10
1601731Brenton GrayM21AS (5)6 400 m09:12:05
1931335Robin SpriggsW75A (2)2 700 m09:14:08
8000526Ben SchulzM21A (16)10 200 m09:16:04
8644940Daniel GrayM20A (17)8 000 m09:18:02
1931336Christopher SpriggsM75A (12)3 300 m09:24:10
2074206Malcolm PowellM55A (17)5 200 m09:26:07
258900Tom SchultsM65A (16)4 200 m09:28:11
213622Neville CobboldM75A (12)3 300 m09:32:10
8650366Ryan GrayM20A (17)8 000 m09:34:05
402477Clive PopeM75A (12)3 300 m09:40:13
8118018Lance ReadM55A (17)5 200 m09:42:08
9201052Meredith GrayW35A (6)6 400 m09:48:04
1602118Su Yan TayW55A (20)4 200 m09:48:08
204315Michelle SchulzW35A (6)6 400 m09:52:07
1602144Jacquie RandW65A (12)3 300 m09:52:10
1392074Helen BreslinW35A (6)6 400 m09:56:05
1396182Geraldine ChatfieldW55A (20)4 200 m09:56:17
8230866Wendy ReadW45A (8)5 200 m09:58:07
403518Joan SheldonW65A (12)3 300 m10:00:09
2019353Justin LhoteM10A (8)1 900 m10:02:11
1399601Juliana de NooyW55A (20)4 200 m10:04:07
1602145Luca SchulzM10A (8)1 900 m10:10:11
1602055Frances PowellW55A (20)4 200 m10:12:11
258436James MitchellM65A (16)4 200 m10:14:10
2019335Kristine Cairns-TraceyW55A (20)4 200 m10:16:07
2019342Maya LhoteW10A (4)1 900 m10:18:10
9101508Peter EffeneyM55A (17)5 200 m10:20:08
1602137Elin SchulzW12A (4)2 000 m10:20:09
1396809Piet FiletM55A (17)5 200 m10:41:59