Orienteering Australia

Start list for Bendigo Bush Classic 12 - Smiths Reef

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Bendigo Bush Classic 12 - Smiths Reef
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 27 June 2020

1

6 275 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
683124Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers11:03:23
8667837David BrownridgeBG V Bendigo Orienteers12:09:11
9200355Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers12:20:47
8654850Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers12:43:31
8641499Mason ArthurMF V Melbourne Forest Racers12:46:31
1406192Patrick JaffeMF V Melbourne Forest Racers12:50:43
8005025Frédéric TranchandVI V Victoria12:57:30
444681Hans EgefalkBG V Bendigo Orienteers13:00:37
7207818Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers13:21:52
8291030Geoff LawfordEU V Eureka Orienteers13:33:35
8633236Natasha ThackrayBK V Bayside Kangaroos Orienteers13:55:34
8269014Carolyn JacksonBK V Bayside Kangaroos Orienteers14:00:43
8481848Andrew SlatteryRR A Red Roos ACT14:03:37
8060165Warwick WilliamsEU V Eureka Orienteers14:33:16
8626796Jim RussellBG V Bendigo Orienteers14:35:38
683130Evan BarrBG V Bendigo Orienteers14:42:29

2

5 150 m, 26 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8652593Sophie TavernaBG V Bendigo Orienteers11:46:04
8631306Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers11:52:47
888159Geoff RobinsonBG V Bendigo Orienteers11:53:25
8655035Stephen BirdBG V Bendigo Orienteers11:57:17
8631307Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers12:07:16
1392684John ChellewBG V Bendigo Orienteers12:18:22
1392591Alan KüfferYV V Yarra Valley Orienteering Club12:20:17
7204445Moira KüfferYV V Yarra Valley Orienteering Club12:21:25
8643988Torren ArthurMF V Melbourne Forest Racers12:44:32
1204161Louise HallBG V Bendigo Orienteers12:47:45
7050398Tim TurnbullBG V Bendigo Orienteers12:47:49
1411331Shayne HillBG V Bendigo Orienteers13:02:59
7202845Jacqui KneeBG V Bendigo Orienteers13:09:09
1601473Nick ByrneBG V Bendigo Orienteers13:13:32
7202843Mark BaxterNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl13:16:13
1931322Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club13:24:07
8200577Christopher NauntonBG V Bendigo Orienteers13:27:34
8190854Jenny BourneEU V Eureka Orienteers13:34:23
7204446Bill VandendoolBK V Bayside Kangaroos Orienteers13:57:10
888244Neil BarrBG V Bendigo Orienteers13:59:50
402388Stuart McWilliamDR V Dandenong Ranges Orienteering14:02:54
8643991Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers14:05:08
8667937Tim HatleyBK V Bayside Kangaroos Orienteers14:23:47
9101503Henry CameronBG V Bendigo Orienteers14:31:28
204067Hania LadaYV V Yarra Valley Orienteering Club14:32:49
8660484Peter SearleBG V Bendigo Orienteers

3

3 725 m, 23 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
8664845Wendy TavernaBG V Bendigo Orienteers11:46:21
1601480Dale TavernaBG V Bendigo Orienteers11:48:32
1395369Anne RobinsonBG V Bendigo Orienteers11:50:50
7202838Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers12:08:11
2128300Ruth GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club12:26:22
2110752David GoddardYV V Yarra Valley Orienteering Club12:33:24
9101377Margi FreemantleYV V Yarra Valley Orienteering Club13:00:44
8660487Ken DowlingEU V Eureka Orienteers13:17:26
8000755Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers13:20:00
204032Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club13:23:59
1600042Jenny BallBG V Bendigo Orienteers13:29:37
204122Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers13:50:44
407986Amy TingRR A Red Roos ACT14:02:15
8655037Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers14:09:15
7003014Ray ScaddanOV/No club Orienteering Victoria14:20:58
9101375Geoff AdamsBK V Bayside Kangaroos Orienteers14:21:55
406657Hannah AdamsBK V Bayside Kangaroos Orienteers14:22:00
204287Claire AdamsBK V Bayside Kangaroos Orienteers14:22:01
8001526Margaret KerteszEU V Eureka Orienteers14:29:27
7207978Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers14:30:48
8240107Eleanor WilliamsEU V Eureka Orienteers14:33:20
4406808Isobel ByrneBG V Bendigo Orienteers
8654975Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers

4

2 925 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
204311Susan DavidsonBG V Bendigo Orienteers12:53:04
1411336Mai HillNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl13:03:05
204284Elizabeth HatleyBK V Bayside Kangaroos Orienteers14:16:24
1204067Ella LangYV V Yarra Valley Orienteering Club14:32:47

5

2 250 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EST)
4406809Hugo ByrneBG V Bendigo Orienteers13:13:08
8665757Jacqui NauntonBG V Bendigo Orienteers13:27:52