Orienteering Australia

Start list for Hobart Sprints 2020

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: Hobart Sprints 2020
Organiser: Australopers
Date: Saturday 8 February 2020 - Sunday 9 February 2020

Race 1 - North End, Salamanca LawnsRace 2 - Glenorchy PrimaryRace 3 - The Friends SchoolRace 4 - Domain House, Glebe

M1

950 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
272483Simon LouisAustralopers16:16:59
272523Paul EnkelaarAustralopers16:18:34
272408Simon PhillipsEsk Valley16:19:08
272223Steve WatsonAustralopers16:20:11
272419Thomas Powell-DaviesAustralopers16:20:41
272520Dane CavanaghAustralopers16:21:14
1391806Mark WestAustralopers16:21:46
1391807Simon StubbsEsk Valley16:22:17

W1

950 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
272367Ainsley ScottAustralopers16:12:11
272224Ashley WatsonAustralopers16:12:43
272418Julia Powell-DaviesAustralopers16:13:14
272454Zali McCombAustralopers16:13:52
272173Sue HancockAustralopers16:14:40
272362Brea PearceEsk Valley16:15:20
272583Jessica StephensNo club membership16:15:55
272585Kate LucasNo club membership16:16:32

M2

850 m, 13 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
272258Geoff PowellAustralopers16:13:53
272481Callum DegenaarAustralopers16:14:39
272587Marcus DegenaarAustralopers16:15:18
272369Phil BestEsk Valley16:15:57
272477Charlie CooperAustralopers16:17:00
272171Bert ElsonAustralopers16:17:30
272251Mike CalderAustralopers16:18:01
272137Ian RathboneOrienteering Tasmania16:18:35
272496Terry CavanaghAustralopers16:19:09
272162Renny DuckettAustralopers16:19:39
272525Will EnkelaarAustralopers16:20:10
272351James LaverAustralopers16:20:42
272584Mike DowlingNo club membership16:21:17

W2

850 m, 21 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
272560Chanchal FoxenAustralopers12:02:09
272368Sussan BestEsk Valley16:00:21
272395Liana StubbsAustralopers16:00:53
272524Kim EnkelaarAustralopers16:01:25
272588Meisha AustinAustralopers16:01:59
272536Quinn BissettPathfinders16:03:02
272417Hermione Powell-DaviesAustralopers16:03:33
272255Tara PowellAustralopers16:04:06
272394Alison StubbsAustralopers16:04:34
272211Sally WayteAustralopers16:05:08
272279Esta BirdahicAustralopers16:05:50
272172Jan HardyOrienteering Tasmania16:06:52
272352Barbara TassellAustralopers16:07:25
272478Rosie RutledgeAustralopers16:07:55
272161Janet BushAustralopers16:09:36
272252Jane CalderAustralopers16:10:09
272297Valerie BrammallEsk Valley16:11:08
272256Sandi PowellAustralopers16:12:14
272371Sophie BestEsk Valley16:12:44
272426Wendy AndrewarthaAustralopers16:13:16
272509Gayle WestAustralopers16:21:48

ME

1 430 m, 16 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
1Joseph DickinsonSHOC16:03:32
2Kilian LiljeSHOC16:04:02
272467Jack WickhamEsk Valley16:04:33
272281Niko StonerAustralopers16:05:07
272453Jonathan McCombAustralopers16:05:38
272452Jett McCombAustralopers16:06:21
272370Euan BestEsk Valley16:06:51
272213Matthew CohenAustralopers16:07:23
272412Bayley FisherEsk Valley16:07:54
272212Jeff DunnAustralopers16:08:26
272519Jemery DayAustralopers16:09:07
272278Anthony StonerAustralopers16:09:35
272581Matthew PattenEsk Valley Orienteeering Club16:10:06
272471Tom PoortenaarAustralopers16:10:38
272160Sebastian O'HalloranNo club membership16:11:10
272580Dion McKenzieNo club membership16:11:40

WE

1 430 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
272407Arabella PhillipsEsk Valley16:00:20
272476Mikayla CooperAustralopers16:00:53
272451Cathy McCombAustralopers16:01:24
272166Anthea FeeAustralopers16:01:58
272586Anna DowlingNo club membership16:02:30
272479Clare HawthorneAustralopers16:03:01