Orienteering Australia

Start list for East Coast 3 Days - Day 2 - OST 1 - Long Distance

Event informationShow start list by organisationPrint

Name: East Coast 3 Days - Day 2 - OST 1 - Long Distance
Organiser: Esk Valley
Date: Sunday 8 March 2020

W10

1 475 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Elsie ElsonAustralopers10:45:28
Lior ElsonNo club membership10:45:29

W12

2 300 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Caitlin TerryAustralopers09:40:28

W14

3 025 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Liana StubbsAUSTRALOPERS09:25:47
Ella HoodAustralopers09:49:29
Nina FoaleCasual Members Tas09:54:33

W16

5 025 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Julia Powell-DaviesAustralopers10:18:19

W21

7 250 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Claire ButlerAUSTRALOPERS09:45:02

W35-50AS

3 650 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Sussan BestEsk Valley09:03:53
Lucy HawthorneAustralopers09:47:15

W45

5 025 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Alison StubbsAustralopers09:29:01

W50

5 025 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Chris BrownEsk Valley08:45:32
Gayle WestAustralopers09:21:54
Liz CanningAustralopers09:37:02
Deborah TerryAUSTRALOPERS09:43:42
Rachel GriggsAustralopers09:47:40
Hermione Powell-DaviesAustralopers10:14:21

W55

3 650 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Andrea SchiwyAustralopers09:36:45
Donelda NilesEsk Valley10:35:53

W60

3 650 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Diana Cossar-BurgessAustralopers09:28:55
Jane CatchpoleAustralopers09:41:08
Jo-Anne BissettPathfinders09:42:43
Rosie RutledgeAustralopers09:45:33
Sally WayteAustralopers10:00:21
Liz ButlerAustralopers10:26:48
Maureen LeFevreESK VALLEY10:39:15

W65

3 650 m, 4 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Robyn ChapmanAustralopers09:50:54
Elizabeth BicevskisAustralopers09:54:27
Barbara TassellAUSTRALOPERS10:02:16
Jan HardyAustralopers10:10:17

W70

3 650 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Hilary CaneAustralopers09:16:00
Debbie GaleNo club membership10:37:47

W75

3 650 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Valerie BrammallESK VALLEY09:24:33
Helena GriggsAustralopers09:58:20

W Open AS

5 025 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Quinn BissettPathfinders09:27:03
Brea AndrewarthaESK VALLEY09:50:55

M14

3 025 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Euan BestEsk Valley09:29:30
Will EnkelaarAustralopers09:58:58
Eddie StonerAustralopers10:19:04

M16

6 200 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Owen MulcahyAustralopers10:14:35

M21

9 225 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Louis ElsonAustralopers10:36:37

M40

7 250 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Matthew CohenAustralopers09:33:35

M45

6 200 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Anthony StonerAustralopers10:18:35
Paul EnkelaarAustralopers10:26:44
Bruce TerryAustralopers10:29:18

M50

6 200 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Mark WestAustralopers09:21:50
Jeff DunnAustralopers09:39:11
Bernard WalkerAustralopers09:44:50

M55

5 025 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Hugh FitzgeraldAustralopers09:38:52

M60

5 025 m, 6 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Michael DowlingAUSTRALOPERS09:10:55
Sebastian BurgessAustralopers09:24:28
Peter CroftsAustralopers09:41:31
Bill ButlerAustralopers09:52:31
Paul PacqueESK VALLEY10:04:22
Charles DragarAustralopers10:39:09

M65

3 650 m, 7 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Bert ElsonAustralopers09:35:06
Neil HawthorneAustralopers09:48:23
Mike CalderAustralopers10:08:17
Ian RathboneAustralopers10:12:17
Randall HopeAUSTRALOPERS10:23:49
Paul LeFevreESK VALLEY10:40:51
David MarshallAUSTRALOPERS10:54:17

M70

3 650 m, 8 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Peter ShawAustralopers09:05:17
Lindsay PenderAustralopers09:31:52
Martin BicevskisAustralopers09:52:28
Greg HawthorneAUSTRALOPERS10:04:19
Julian RoscoeAustralopers10:14:23
Graham SargisonAustralopers10:16:18
Warwick MooreAustralopers10:18:21
Rod BissettPathfinders10:20:17

M75

3 650 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Wayne GriggsAustralopers09:56:21
James LaverAustralopers10:06:16
Ross KellyAustralopers10:30:28

M Open AS

6 200 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Nicholas AndrewarthaESK VALLEY09:48:09

M/W Open A

2 725 m, 1 entered competitor
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Sophie BestEsk Valley09:03:54

M/W Open B

3 025 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Phil BestEsk Valley08:56:45
Tim HarlowEsk Valley09:23:28
Esta BirdahicAUSTRALOPERS10:20:28

M/W Open C

2 300 m, 2 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Sally SalierAL09:37:31
Laura SotomayorNo club membership10:26:47

M/W55+AS

2 725 m, 3 entered competitors
Bib numberPunching card numberNameOrganisationStart time (EDT)
Roger HarlowESK VALLEY09:23:22
Wendy AndrewarthaAustralopers09:42:14
Jane CalderAUSTRALOPERS09:48:43