Orienteering Australia

Bay Orienteering Series

Print

Final standings after 4 events.

Men Long Line

Pl Name Club
13/10
20/10
27/10
3/11
Total
1 Ian Froude Illawarra Kareelah Orienteers 68 98 74 66 306
2 Ant Nolan Illawarra Kareelah Orienteers 100 93 96 289
3 Tim Perry Western and Hills Orienteers 82 93 0 74 249
4 Bart Vonhoff Big Foot Orienteers 100 100 200
5 Shane Doyle Uringa Orienteers 90 86 176
6 John Murray Western and Hills Orienteers 74 76 150
7 Jim Mackay Uringa Orienteers 61 86 147
8 Bob Morgan Bennelong Northside Orienteers 67 72 139
9 Rodney Parkin Bennelong Northside Orienteers 76 60 136
10 Keith Jay Illawarra Kareelah Orienteers 50 55 105
11 Johnny Petersen Garingal Orienteers 32 71 103
12 Jacob Doyle Uringa Orienteers 100 100
13 Morten Schou none 93 93
14 Armands Teteris none 92 92
15 Matthew Reidy none 91 91
16 Joel Putnam Bennelong Northside Orienteers 85 85
17 Cameron Will Illawarra Kareelah Orienteers 80 80
18 Mike Hundley none 73 73
18 Miles Ellis Big Foot Orienteers 73 73
20 Andrew Smith Garingal Orienteers 72 72
21 Matthew Riedy none 69 69
22 Stephen Dunlop Western and Hills Orienteers 22 38 60
23 William Nolan Uringa Orienteers 54 54
Eliot and Georgi Veerhuis Bennelong Northside Orienteers 0 0
Matt Peters Uringa Orienteers 0 0 0

Women Long Line

Pl Name Club
13/10
20/10
27/10
3/11
Total
1 Serena Doyle Uringa Orienteers 96 100 100 100 396
2 Emmi de Mestre none 96 96 65 257
3 Jill Woodruff Garingal Orienteers 81 73 49 203
4 Zoe Melling Uringa Orienteers 95 83 178
5 Melanie Christie Uringa Orienteers 80 71 151
6 Toni Bachvarova Garingal Orienteers 100 100
7 Elizabeth Woodgate none 96 96
8 Thuy Ho Big Foot Orienteers 72 72
8 Shannon Hindley Amy Wilkinson none 72 72
10 Jitka Kopriva Uringa Orienteers 51 51

Men Medium Line

Pl Name Club
13/10
20/10
27/10
3/11
Total
1 Kevin Roberts Garingal Orienteers 73 90 33 100 296
2 James Stuart Illawarra Kareelah Orienteers 96 42 95 233
3 Dick Ogilvie Uringa Orienteers 56 38 0 74 168
4 Keith Goode Big Foot Orienteers 63 71 134
5 Andrew Wisniewski Big Foot Orienteers 100 100
5 Stuart Wilson Big Foot Orienteers 100 0 100
5 Kelvin Meng Uringa Orienteers 100 100
8 Rhet Doyle none 97 97
9 Alex Phillips Uringa Orienteers 94 94
10 Gab Phillips Uringa Orienteers 92 92
11 Ori Gudes Uringa Orienteers 88 88
12 Paul Coleman Ella Coleman none 82 82
13 Jon Free Garingal Orienteers 59 59
14 Dan Redfern Garingal Orienteers 58 58
15 Anthony Saveski none 53 53
16 Jim Wilson Illawarra Kareelah Orienteers 0 40 40
17 Dave Lotty Uringa Orienteers 28 28
18 Elliot Veerhuis Uringa Orienteers 21 21
19 Jim & Eunice Wilson Illawarra Kareelah Orienteers 9 9
20 Jacob & Simon Dolle none 6 6
Ben & Deanna Heffon none 0 0
Chris Kearns none 0 0
Kim & Robert Entwistle none 0 0
Paul Jones Uringa Orienteers 0 0

Women Medium Line

Pl Name Club
13/10
20/10
27/10
3/11
Total
1 Jane Boland Uringa Orienteers 100 52 70 222
2 Sue Froude Illawarra Kareelah Orienteers 85 58 76 219
3 Maree Doyle none 97 100 197
4 Vicki Wilmott Illawarra Kareelah Orienteers 17 58 100 175
5 Toni Bachvarova Garingal Orienteers 100 100
6 Jialu Meng none 97 97
7 Linda Sesta Uringa Orienteers 80 80
8 Barbara Dawson Garingal Orienteers 73 73
9 Jaclyn Magner none 67 67
10 Maureen Ogilvie Uringa Orienteers 9 0 0 51 60
10 Bianca Breakvell Garingal Orienteers 60 60
12 Helen Murphy Uringa Orienteers 55 55
13 Deanna Heffron Garingal Orienteers 32 13 45
14 Robyn Dunlop Western and Hills Orienteers 42 42
15 Margaret Duguid Illawarra Kareelah Orienteers 36 0 36
16 Meredith Koovarjee none 35 35
17 Bianca Breakwell none 32 32
18 Heidi van Schaik Uringa Orienteers 28 28
19 Jaclyn Magner none 16 16
Randa Ghazi none 0 0
Sue Thomson Garingal Orienteers 0 0
Debbie Morrison (guides) none 0 0
Hanna Jones Uringa Orienteers 0 0
Sayeeda Jones Uringa Orienteers 0 0
Lara Taylor none 0 0
Naza Jones Uringa Orienteers 0 0

Short Line

Pl Name Club
13/10
20/10
27/10
3/11
Total
1 Mitchell Grubits none 100 90 100 290
2 Harrison Grubits none 68 100 75 243
3 Mitchell & Harrison Grubits Illawarra Kareelah Orienteers 100 100
4 Eino Lehtonen Garingal Orienteers 98 98
5 Zoe Veerhuis Uringa Orienteers 87 87
6 Elliot Veerhuis Uringa Orienteers 86 86
7 Oliver McFarlane Big Foot Orienteers 77 77
8 Paul Veerhuis Uringa Orienteers 74 74
9 Xavier & Paul Dunn none 43 43
9 Jordan & Hamish Bell none 0 43 43
11 Geaorge Johnson Garingal Orienteers 40 40
12 Dave Lotty Uringa Orienteers 36 36
13 Angus van Schaik Uringa Orienteers 6 0 7 13
13 Dayle Green Illawarra Kareelah Orienteers 13 13
15 Ava and James Wilson Big Foot Orienteers 12 12
Brady Kopriva Uringa Orienteers 0 0
Ben & Kiki Kako none 0 0
Sally Hodgson (Guides) none 0 0
Eleanor Hurt (Guides) none 0 0
Jacob & Simon Dolle none 0 0
Ava Wilson none 0 0
Ryan Pattison Bennelong Northside Orienteers 0 0 0 0

Men Score

Pl Name Club
13/10
20/10
27/10
3/11
Total
1 Richard Pattison Bennelong Northside Orienteers 500 600 550 470 2120
2 David Green Illawarra Kareelah Orienteers 510 600 490 460 2060
3 Michael Free Garingal Orienteers 510 600 480 430 2020
4 Istvan Grubits Illawarra Kareelah Orienteers 490 600 490 400 1980
5 Ross Barker Illawarra Kareelah Orienteers 600 460 1060
6 Alan Gibson none 540 500 1040
7 Kevin Curby Illawarra Kareelah Orienteers 340 310 330 980
8 Matthew Collin Uringa Orienteers 500 460 960
8 Gareth Stearn none 360 600 960
10 Richard Wardlow none 470 470 940
11 Simon Nash Bennelong Northside Orienteers 450 460 910
12 Stuart Ford Illawarra Kareelah Orienteers 430 450 880
13 Paul Veerhuis Illawarra Kareelah Orienteers 460 410 870
14 Austen Pepper Bennelong Northside Orienteers 440 360 800
15 Ian Jessup Garingal Orienteers 390 390 780
16 Ian McKenzie Uringa Orienteers 100 460 70 0 630
17 Andrew Smith Garingal Orienteers 530 530
17 Joel Wright none 530 530
19 Warwick Selby Garingal Orienteers 480 480
20 John Bulman Garingal Orienteers 470 470
21 Chris Gorman Illawarra Kareelah Orienteers 440 440
22 Anthony Saveski none 320 320
23 Lucas Jacobsen none 290 290
24 Jonathan D'Arcy Garingal Orienteers 260 260
25 Jason Davies none 220 220

Women Score

Pl Name Club
13/10
20/10
27/10
3/11
Total
1 Sue Davis Big Foot Orienteers 520 600 550 420 2090
2 Carolyn Davies Garingal Orienteers 480 390 370 1240
3 Jennifer Grubits none 520 360 320 1200
4 Yiping Ten none 390 420 810
5 Iida Lehtonen Garingal Orienteers 530 530
5 Toni Bachvarova Garingal Orienteers 530 530
7 Melissa Thomas Bennelong Northside Orienteers 500 500
8 Elizabeth Bulman Garingal Orienteers 320 320
9 Lilja Lehtonen Garingal Orienteers 290 290
10 Thuy Ho Big Foot Orienteers 260 260
10 Marion Jacobsen none 260 260
12 Yvonne Fillery Western and Hills Orienteers 250 250
13 Miia Lehtonen Garingal Orienteers 240 240
14 Leanne & Cherie Bunn none 180 180
15 Lucy Veerhuis Uringa Orienteers 110 110

Events

Date Name Organiser Discipline
13/10/2019 Bay Orienteering Series BOS 1 - Scarborough Park, Barton St, Monterey Illawarra Kareelah Orienteers, Uringa Orienteers long
20/10/2019 Bay Orienteering Series BOS 2 - Cook Park, Ramsgate Beach, Sans Souci Illawarra Kareelah Orienteers, Uringa Orienteers long
27/10/2019 Bay Orienteering Series BOS 3 - Tonbridge Street Reserve, Ramsgate Illawarra Kareelah Orienteers, Uringa Orienteers long
03/11/2019 Bay Orienteering Series BOS 4 - Scott Park, Riverside Drive, Sans Souci Illawarra Kareelah Orienteers, Uringa Orienteers long