Orienteering Australia

2021 NSW State League Pointscore

Print

Standings after 2 of 13 events.

W14A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Maggie Mackay Uringa Orienteers 99 100 199
2 Savanna Sweeney Western and Hills Orienteers 100 5 105

W16A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Erika Enderby Newcastle Orienteering Club 100 100 200
2 Anneke Corry Garingal Orienteers 34 34

W Junior B

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Constance Valais Western and Hills Orienteers 100 100

W18A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Nea Shingler Big Foot Orienteers 100 100 200
2 Mikayla Enderby Newcastle Orienteering Club 75 5 80
3 Martine Valais Western and Hills Orienteers 25 25

W20A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Serena Doyle Uringa Orienteers 100 100 200
2 Tshinta Hopper Bennelong Northside Orienteers 96 96
3 Aurelie Valais Western and Hills Orienteers 58 58

W21A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Melissa Thomas Bennelong Northside Orienteers 100 100 200
2 Jennifer Enderby Newcastle Orienteering Club 90 73 163
3 Rebecca George Big Foot Orienteers 92 46 138
4 Nicola Blatchford Newcastle Orienteering Club 96 96
5 Nicole Mealing Big Foot Orienteers 76 76
6 Melissa Annetts Garingal Orienteers 61 10 71
7 Helen Golder Southern Highlands Orienteers 41 41
8 Briohny Seaman Wagga and Riverina Occasional Orienteers 5 5

W35A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Aniko Fozo-Kertesz Garingal Orienteers 100 100 200
2 Nikolett Halmai Garingal Orienteers 41 72 113

W40A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Samantha Howe Newcastle Orienteering Club 99 39 138
2 Ruth Shedden Southern Highlands Orienteers 100 10 110
3 Tracy Marsh Big Foot Orienteers 100 100
4 Virpi Komulainen Bennelong Northside Orienteers 86 5 91
5 Brook Martin Garingal Orienteers 10 10
5 Rochelle Cox Garingal Orienteers 10 10

W45A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Toni Bachvarova Garingal Orienteers 100 100
2 Melanie Christie Uringa Orienteers 84 84
3 Melissa Joseph Garingal Orienteers 78 78
4 Miriam Meischke Southern Highlands Orienteers 10 10

W50A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Tania Kennedy Garingal Orienteers 65 39 104
2 Barbara Hill Garingal Orienteers 100 100
2 Sheralee Bailey Bennelong Northside Orienteers 100 100
4 Clare Netherton Garingal Orienteers 43 43
5 Karen Langan Western and Hills Orienteers 20 10 30
6 Helen O'Callaghan Bush n Beach Orienteering Club 5 5 10

W55A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Paula Shingler Big Foot Orienteers 100 100 200
2 Jo Parr Big Foot Orienteers 80 53 133
3 Carolyn Matthews Newcastle Orienteering Club 80 10 90
4 Sharon Lambert Bennelong Northside Orienteers 72 10 82
5 Airdrie Long Garingal Orienteers 71 5 76
6 Nicola Nygh Big Foot Orienteers 10 10 20
7 Sharon Burgess Newcastle Orienteering Club 14 5 19
8 Wendy McConaghy Garingal Orienteers 10 10

W60A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Debbie Davey Wagga and Riverina Occasional Orienteers 100 100

W65A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Hilary Wood Central Coast Orienteers 98 100 198
2 Julia Prudhoe Central Coast Orienteers 100 74 174
3 Robyn Pallas Central Coast Orienteers 80 87 167
4 Vicki Wilmott Illawarra Kareelah Orienteers 10 31 41

W70A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Val Hodsdon Southern Highlands Orienteers 100 79 179
2 Toy Martin Newcastle Orienteering Club 100 100

W75A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Carolyn Chalmers Newcastle Orienteering Club 80 100 180
2 Margaret Duguid Illawarra Kareelah Orienteers 100 100

W85A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Maureen Ogilvie Uringa Orienteers 100 100

W21AS

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Alice Martin Central Coast Orienteers 100 100

W45AS

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Rachael Povah Bennelong Northside Orienteers 100 100 200
2 Vanessa Freeman Big Foot Orienteers 64 64
3 Saffron Sweeney Western and Hills Orienteers 20 20 40
4 Wendy McConaghy Garingal Orienteers 36 36
5 Kristie Carroll Southern Highlands Orienteers 26 26

W55AS

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Sue Froude Illawarra Kareelah Orienteers 71 88 159
2 Maria Orr Newcastle Orienteering Club 5 100 105
3 Sandra Stewart Southern Highlands Orienteers 100 100
4 Gayle Shepherd Uringa Orienteers 87 87
5 Barbara Dawson Garingal Orienteers 74 74
6 Viola O'Connor Newcastle Orienteering Club 71 71
7 Julie Shepherd Illawarra Kareelah Orienteers 5 5

W65AS

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Cheryl Bluett Bennelong Northside Orienteers 100 5 105
2 Barbara Junghans Garingal Orienteers 100 100

W Open B

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Elizabeth Lewis Southern Highlands Orienteers 100 100
1 Helen Golder Southern Highlands Orienteers 100 100
3 Kirsten Horley Garingal Orienteers 83 83
4 Samantha Mella Newcastle Orienteering Club 44 44
5 Simone Jay Southern Highlands Orienteers 5 5
5 Sally Quill Newcastle Orienteering Club 5 5
5 Natalie Grainger Garingal Orienteers 5 5

M10A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Shay Sweeney Western and Hills Orienteers 100 100 200
2 Levi Coady Western and Hills Orienteers 10 5 15
3 Euan Shedden Southern Highlands Orienteers 5 5

M12A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Rory Shedden Southern Highlands Orienteers 100 100 200
2 Stevan Simic Southern Highlands Orienteers 90 90
3 Alton Freeman Big Foot Orienteers 5 5

M14A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Alex Woolford Bush n Beach Orienteering Club 98 100 198
2 Lachlan Coady Western and Hills Orienteers 47 59 106
3 Curtis Pepper Bennelong Northside Orienteers 100 100
4 Francis Meischke Southern Highlands Orienteers 35 35
5 Luka Simic Southern Highlands Orienteers 31 31

M16A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Cooper Horley Garingal Orienteers 100 89 189
2 Jamie Woolford Bush n Beach Orienteering Club 83 100 183
3 Will Kay Western and Hills Orienteers 77 5 82
4 Marko Simic Southern Highlands Orienteers 66 66
5 Callum Waland Casuals NSW 54 5 59
6 Oliver Freeman Big Foot Orienteers 5 5
6 Tommy Mella Newcastle Orienteering Club 5 5
6 Timothy McConaghy Garingal Orienteers 5 5
6 Kieran Joseph Garingal Orienteers 5 5

M18A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Sam Woolford Bush n Beach Orienteering Club 100 100 200
2 Selwyn Sweeney Western and Hills Orienteers 72 34 106
3 Clyde McGhee Bennelong Northside Orienteers 64 10 74
4 Kelvin Meng Uringa Orienteers 5 5

M20A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Ewan Shingler Big Foot Orienteers 100 100 200
2 Riley Grainger Garingal Orienteers 75 10 85
3 Oskar Mella Newcastle Orienteering Club 84 84
4 Tom Kennedy Garingal Orienteers 61 61
5 Oscar Woolford Bush n Beach Orienteering Club 5 27 32
6 Jake Evans Big Foot Orienteers 5 5

M21A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Alastair George Big Foot Orienteers 100 100 200
2 Dave Meyer Southern Highlands Orienteers 84 87 171
3 Andrew Brown Big Foot Orienteers 87 5 92
4 Toby Wilson Big Foot Orienteers 85 85
5 Ian Meyer Southern Highlands Orienteers 61 5 66
6 Richard Mountstephens Big Foot Orienteers 58 58
7 Justin Stafford Newcastle Orienteering Club 50 50
8 Richard Pattison Bennelong Northside Orienteers 32 5 37
9 Craig Roach Southern Highlands Orienteers 5 5

M35A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Istvan Kertesz Garingal Orienteers 89 100 189
2 Andrew Smith Garingal Orienteers 100 100
3 Nicole Mealing Big Foot Orienteers 48 48
4 Cesar Da rosa Southern Highlands Orienteers 5 5

M40A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Lee Coady Western and Hills Orienteers 96 100 196
2 James McQuillan Western and Hills Orienteers 100 89 189
3 Peter Fozo Garingal Orienteers 89 5 94

M45A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Angus Shedden Southern Highlands Orienteers 100 100 200
2 Douglas Jay Southern Highlands Orienteers 74 74
3 Stuart Deane Garingal Orienteers 23 23
4 Miles Ellis Big Foot Orienteers 5 13 18
5 Damien Enderby Newcastle Orienteering Club 5 5 10
6 Armands Teteris Garingal Orienteers 5 5

M50A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Shane Trotter Newcastle Orienteering Club 85 70 155
2 Shane Doyle Uringa Orienteers 89 48 137
3 Peter Annetts Garingal Orienteers 94 38 132
4 Jock Davis Big Foot Orienteers 100 100
4 Michael Ridley-Smith Garingal Orienteers 100 100
6 Wayne Pepper Bennelong Northside Orienteers 76 76
7 Ant Nolan Uringa Orienteers 67 67
8 John McGann Southern Highlands Orienteers 59 59
9 Ross Morrison Garingal Orienteers 39 39
10 Paul Marsh Big Foot Orienteers 36 36
11 Peter McConaghy Garingal Orienteers 34 34
12 Nick Barlow Garingal Orienteers 10 10

M55A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Tony Woolford Bush n Beach Orienteering Club 91 100 191
2 Mark Shingler Big Foot Orienteers 89 84 173
3 Glenn Burgess Newcastle Orienteering Club 67 74 141
4 Jamie Kennedy Garingal Orienteers 74 37 111
5 Greg Barbour Big Foot Orienteers 100 100
6 Jock Davis Big Foot Orienteers 93 93
7 Andy Simpson Big Foot Orienteers 79 79
8 Michael Warlters Uringa Orienteers 66 66
9 Tony Hill Garingal Orienteers 63 63
10 Andrew Wisniewski Big Foot Orienteers 58 58
11 Peter Hopper Bennelong Northside Orienteers 45 10 55
12 Mark Freeman Big Foot Orienteers 43 43

M60A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Geoff Todkill Newcastle Orienteering Club 94 56 150
2 Jim Mackay Uringa Orienteers 100 5 105
3 Bjorn Mella Newcastle Orienteering Club 100 100
4 Malcolm Roberts Newcastle Orienteering Club 87 5 92
5 Andrew Lumsden Big Foot Orienteers 80 10 90
5 Russell Blatchford Newcastle Orienteering Club 90 90
7 Roger Bourne Casuals NSW 86 86
8 Tim Perry Western and Hills Orienteers 75 75
9 John Brayan Garingal Orienteers 34 34
10 Bob Morgan Bennelong Northside Orienteers 5 5

M65A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Eoin Rothery Big Foot Orienteers 100 100 200
2 Melvyn Cox Bennelong Northside Orienteers 92 85 177
3 Colin Price Central Coast Orienteers 66 53 119
4 Nick Dent Central Coast Orienteers 89 5 94
5 Paul Prudhoe Central Coast Orienteers 84 5 89
6 Robert Prentice Newcastle Orienteering Club 85 85
7 Julian Ledger Bennelong Northside Orienteers 10 10
7 Karl Spackman Big Foot Orienteers 10 10
9 Stephen Holloway Illawarra Kareelah Orienteers 5 5
9 Ian Froude Illawarra Kareelah Orienteers 5 5

M70A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Steve Flick Bennelong Northside Orienteers 100 100 200
2 Gordon Wilson Bennelong Northside Orienteers 92 63 155
3 Warwick Selby Garingal Orienteers 79 22 101
4 Peter Shepherd Illawarra Kareelah Orienteers 47 47

M75A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Terry Bluett Bennelong Northside Orienteers 100 100 200
2 Jim Merchant Garingal Orienteers 95 40 135
3 Ross Barr Garingal Orienteers 5 97 102
4 John Le Carpentier Southern Highlands Orienteers 72 72
5 Dick Ogilvie Uringa Orienteers 70 70
6 Ron Junghans Garingal Orienteers 20 20
7 Kevin Curby Illawarra Kareelah Orienteers 10 10

M80A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 John Hodsdon Southern Highlands Orienteers 35 100 135
2 Lloyd Gledhill Garingal Orienteers 100 100

M85A

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Barry Hanlon Western and Hills Orienteers 100 100

M Open B

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 John Fitzsimmons Southern Highlands Orienteers 100 100 200
2 Martin Cronin Southern Highlands Orienteers 34 55 89
3 Ben Johnson Southern Highlands Orienteers 84 84

M21AS

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 David Bray Garingal Orienteers 90 95 185
2 Alex Kennedy Garingal Orienteers 100 100
2 Darren Slattery Bennelong Northside Orienteers 100 100

M35AS

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Adam Horley Garingal Orienteers 100 100
2 Dan Martin Central Coast Orienteers 5 5
2 Emile Altmann Newcastle Orienteering Club 5 5
2 Dave Dorling Bennelong Northside Orienteers 5 5

M45AS

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 David McGhee Bennelong Northside Orienteers 81 100 181
2 Paul Sweeney Western and Hills Orienteers 100 5 105
3 David Squires Southern Highlands Orienteers 87 87
4 Shane Jenkins Newcastle Orienteering Club 70 5 75

M55AS

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Ian Jessup Garingal Orienteers 90 100 190
2 Andrew Mac Donald Big Foot Orienteers 82 97 179
3 Andrew Wisniewski Big Foot Orienteers 100 100
4 Colin Bailey Newcastle Orienteering Club 94 94
5 Ellis Leung Garingal Orienteers 25 63 88
6 Michael Roylance Big Foot Orienteers 49 49
7 Ron Pallas Uringa Orienteers 10 10
8 Peter Orr Newcastle Orienteering Club 5 5
8 Michael Hanratty Garingal Orienteers 5 5

M65AS

Pl Name Club
20/3
21/3
15/5
16/5
14/6
17/7
18/7
21/8
22/8
28/8
29/8
4/9
5/9
Total
1 Robert Spry Southern Highlands Orienteers 95 100 195
2 Peter Orr Newcastle Orienteering Club 100 100
3 Dave Lotty Uringa Orienteers 63 5 68
4 Dennis Sparling Garingal Orienteers 31 31
5 Andrew Vesey-Wells Western and Hills Orienteers 10 10

Events

Date Name Organiser Discipline
20/03/2021 2021 NSW State League #1 (NSW Sprint Championships) Southern Highlands Orienteers Sprint
21/03/2021 2021 NSW State League #2 and ACT League #1 - Wattle Ridge Orienteering ACT, Big Foot Orienteers Long
15/05/2021 NOL, ACT League #4, NSW SL #3: Broulee Dunes Orienteering ACT, Orienteering NSW, Red Roos Middle
16/05/2021 NOL, ACT League #5, NSW SL #4: Broulee Dunes Orienteering ACT, Orienteering NSW, Red Roos Middle
12/06/2021 - 14/06/2021 2021 Queens Birthday 3 Days / NSW State League 5 to 7 - Multi Day Entry Newcastle Orienteering Club
17/07/2021 NSW State League #8 Hastings Orienteering Group Sprint
18/07/2021 NSW State League #9 Hastings Orienteering Group Middle
21/08/2021 ACT Middle Distance Championships: ACT League #10, NSW SL #10, Pine Island/Mt Stranger Orienteering ACT, Orienteering NSW, Abominable O-Men, Red Roos Middle
22/08/2021 ACT Long Distance Championships: ACT League #11, NSW SL #11, Tidbinbilla Orienteering ACT, Orienteering NSW, Bushflyers Long
28/08/2021 NSW Schools Championships - Sprints and State League #12 Uringa Orienteers
29/08/2021 NSW School Championships - State League #13 Western and Hills Orienteers Middle
04/09/2021 2021 NSW Middle Orienteering Championships - SL #14 Central Coast Orienteers, Uringa Orienteers Middle
05/09/2021 2021 NSW Long Orienteering Championships - SL #15 Central Coast Orienteers, Uringa Orienteers Long