Orienteering Australia

Orienteering Victoria State Series 2016

Print

Final standings after 7 events.

OVOpen

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Simon Rouse Dandenong Ranges Orienteering Club 19 (16) 21 22 23 23 108
2 David Brownridge Bendigo Orienteers 22 18 20 22 21 103
3 Patrick Jaffe Melbourne Forest Racers 25 25 22 25 97
4 Andrew Rowan Bayside Kangaroos Orienteers (13) 22 (12) 19 20 17 17 95
5 Bruce Arthur Melbourne Forest Racers 24 23 23 24 94
6 Peter Hobbs Dandenong Ranges Orienteering Club 17 21 15 (5) 21 19 93
7 Ben Goonan Bendigo Orienteers 14 5 (5) 25 24 22 90
8 Jim Russell Bendigo Orienteers 20 22 5 19 20 86
9 Richard Goonan Bendigo Orienteers 11 21 (5) 18 18 18 86
10 Leon Keely Bendigo Orienteers 25 24 25 74
11 Craig Feuerherdt Bendigo Orienteers 19 23 21 63
12 Peter Collins Bayside Kangaroos Orienteers 19 16 16 51
13 Hans Egefalk Orienteering Victoria 10 17 14 41
14 Aislinn Prendergast Eureka Orienteers 16 24 40
15 Dion Keech Melbourne Forest Racers 17 19 36
16 Todd Neve Melbourne Forest Racers 23 5 28
17 Peter Lada Yarra Valley Orienteering Club 10 17 27
18 Kerrin Rattray Melbourne Forest Racers 25 25
19 Glenn James Bendigo Orienteers 24 24
19 Brodie Nankervis Melbourne Forest Racers 24 24
21 Lachlan Cherry Bendigo Orienteers 23 23
22 Blair Trewin Yarra Valley Orienteering Club 18 5 23
23 Ashley Nankervis Melbourne Forest Racers 21 21
24 Warwick Williams Bendigo Orienteers 10 11 21
25 David Colls Yarra Valley Orienteering Club 20 20
25 Carl Dalheim Melbourne Forest Racers 20 20
25 James Robertson Bendigo Orienteers 20 20
28 Hania Lada Yarra Valley Orienteering Club 14 5 19
29 Leo Theoharis Dandenong Ranges Orienteering Club 18 18
30 Max Dalheim Melbourne Forest Racers 16 16
31 Rob Baker Melbourne Forest Racers 15 15
31 Nicholas Collins Bayside Kangaroos Orienteers 15 15
31 Alexander Ikin Bayside Kangaroos Orienteers 15 15
34 Timothy Jackson Melbourne Forest Racers 10 5 15
34 Ian Davies Dandenong Ranges Orienteering Club 10 5 15
36 Derek Morris Bendigo Orienteers 14 14
37 David Rowlands Bayside Kangaroos Orienteers 13 13
37 Andrew Wallace Bendigo Orienteers 13 13
37 Scott Gavens Bayside Kangaroos Orienteers 13 13
40 Toby Cooper Eureka Orienteers 12 12
40 Geoff Lawford Eureka Orienteers 12 12
42 Even Fossum Bayside Kangaroos Orienteers 10 10
43 Tim Jackson Melbourne Forest Racers 5 5
43 Glen White Yarra Valley Orienteering Club 5 5
43 Chris Norwood Eureka Orienteers 5 5
43 Aston Key Melbourne Forest Racers 5 5
43 Warwick Davis Tuckonie Orienteering Club 5 5
43 Liis Johanson Melbourne Forest Racers 5 5
43 James Templeton Victorian ARDF Group 5 5

OVM2

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Tim Hatley Bayside Kangaroos Orienteers 25 21 21 21 25 113
2 Lachlan Cherry Bendigo Orienteers 25 23 23 22 18 111
3 Glenn James Bendigo Orienteers 22 22 22 24 16 106
4 Ian Davies Dandenong Ranges Orienteering Club 10 21 23 19 21 94
5 Chris Norwood Eureka Orienteers 24 24 20 23 91
6 Don Cherry Bendigo Orienteers 18 21 20 20 10 89
7 Jimmy Cameron Bendigo Orienteers 25 18 23 22 88
8 Andras Bogdanovits Dandenong Ranges Orienteering Club 15 20 10 (5) 14 10 69
9 Michael Loughnan Bendigo Orienteers 14 14 22 17 67
10 Martin Kozma Bayside Kangaroos Orienteers 12 12 18 10 14 66
11 Gary Buchan Eureka Orienteers 14 15 10 15 10 64
12 Stephen Dunbar Bayside Kangaroos Orienteers 20 23 19 62
13 Ted van Geldermalsen Yarra Valley Orienteering Club 21 16 24 61
14 Brody McCarthy Yarra Valley Orienteering Club 16 16 10 16 58
15 Martin Steer Dandenong Ranges Orienteering Club 23 10 19 52
16 Jim Glaspole Nillumbik Emus Orienteering Club 17 16 17 50
17 Dion Keech Melbourne Forest Racers 24 25 49
17 Warren Key Melbourne Forest Racers 24 25 49
19 Andrew Cameron Bendigo Orienteers 13 15 17 45
20 Stephen Bird Bayside Kangaroos Orienteers 10 20 14 44
21 Cormac McCarthy Yarra Valley Orienteering Club 19 10 11 40
22 Even Fossum Bayside Kangaroos Orienteers 22 11 5 38
23 David Jaffe Melbourne Forest Racers 18 10 10 38
24 Chris Godfred-Spenning Bayside Kangaroos Orienteers 19 15 34
25 Brett Houlden Bendigo Orienteers 13 17 30
26 Patrick Bradfield Smith Melbourne Forest Racers 12 17 29
27 Toby Cooper Eureka Orienteers 5 5 16 26
28 Christopher Naunton Bendigo Orienteers 25 25
29 David Rowlands Bayside Kangaroos Orienteers 5 20 25
30 Peter Forbes Bendigo Orienteers 10 15 25
31 Peter Lada Yarra Valley Orienteering Club 11 14 25
32 David Colls Yarra Valley Orienteering Club 24 24
33 Rod Gray Eureka Orienteers 19 5 24
34 Carl Dalheim Melbourne Forest Racers 5 18 23
35 Henry Cameron Bendigo Orienteers 13 10 23
36 Ian Dodd Dandenong Ranges Orienteering Club 19 19
37 Jensen Key Melbourne Forest Racers 18 18
38 Shayne Hill Bendigo Orienteers 17 17
39 Max Dalheim Melbourne Forest Racers 15 15
40 Nic Cherry Bendigo Orienteers 13 13
41 John Maher Bendigo Orienteers 12 12
42 Alan Watts Nillumbik Emus Orienteering Club 11 11
43 Russell Bulman Yarra Valley Orienteering Club 10 10
43 Lincoln Erm Nillumbik Emus Orienteering Club 10 10
43 Steve Leicester Bayside Kangaroos Orienteers 10 10
43 Andrew Steer Bendigo Orienteers 10 10
43 Darren Eenjes Bendigo Orienteers 10 10
43 Nigel McGuckian Bendigo Orienteers 10 10
43 Andy Black Dandenong Ranges Orienteering Club 10 10
50 Stephen Cimpoeru Bayside Kangaroos Orienteers 5 5

OVM3

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Roch Prendergast Eureka Orienteers 25 25 22 (22) 23 24 119
2 Geoff Armstrong Nillumbik Emus Orienteering Club (5) 25 20 12 22 20 99
3 Robert Edmonds Nillumbik Emus Orienteering Club 23 18 13 19 18 91
4 John Carberry Nillumbik Emus Orienteering Club 17 18 (5) (5) 17 18 19 89
5 David Knight Bayside Kangaroos Orienteers 5 16 22 (5) 18 20 81
6 Alan Watts Nillumbik Emus Orienteering Club 17 16 15 17 15 80
7 John Erwin Eureka Orienteers 13 19 16 16 14 78
8 Russell Bulman Yarra Valley Orienteering Club 21 25 23 69
9 Neil Barr Bendigo Orienteers 23 19 22 64
10 Stephen Collins Bayside Kangaroos Orienteers 21 21 17 59
11 Mark Besley Dandenong Ranges Orienteering Club 20 14 15 49
12 Vic Sedunary Bayside Kangaroos Orienteers 24 23 47
13 Cormac McCarthy Yarra Valley Orienteering Club 21 24 45
14 Brody McCarthy Yarra Valley Orienteering Club 17 23 40
15 Mark Baxter Nillumbik Emus Orienteering Club 20 17 37
16 David Jaffe Melbourne Forest Racers 20 16 36
17 Matthew King Bayside Kangaroos Orienteers 19 5 11 35
18 Ian Chennell Eureka Orienteers 15 18 33
19 Greg Tamblyn Bayside Kangaroos Orienteers 19 13 32
20 John Chellew Bendigo Orienteers 18 14 32
21 Adrian Perry Eureka Orienteers 25 25
21 Glenn James Bendigo Orienteers 25 25
21 David Colls Yarra Valley Orienteering Club 25 25
24 Rod Gray Eureka Orienteers 24 24
24 Ted van Geldermalsen Yarra Valley Orienteering Club 24 24
24 Tim Dent Yarra Valley Orienteering Club 24 24
24 Stephen Bird Bayside Kangaroos Orienteers 24 24
28 Tony Radford Bendigo Orienteers 23 23
29 Paul Elam Tuckonie Orienteering Club 22 22
29 Peter Gossip Central Highlands Orienteering Club 22 22
31 Don Fell Nillumbik Emus Orienteering Club 21 21
31 Conan Prendercast Eureka Orienteers 21 21
31 Peter Hill Bendigo Orienteers 21 21
34 Peter OLoughlin Yarra Valley Orienteering Club 20 20
35 Tavish Eenjes Bendigo Orienteers 19 19
36 Darren Eenjes Bendigo Orienteers 5 13 18
37 Andrew Hunter Bayside Kangaroos Orienteers 5 12 17
38 Jensen Key Melbourne Forest Racers 16 16
39 Mark Valentine Eureka Orienteers 15 15
39 Ron Frederick Nillumbik Emus Orienteering Club 15 15
41 Rob Fisher Bendigo Orienteers 14 14
41 Chris Godfred-Spenning Bayside Kangaroos Orienteers 14 14
41 Terry Gavaghan Tuckonie Orienteering Club 14 14
44 Richard Bulls Bayside Kangaroos Orienteers 13 13
45 Daniel Cahir Dandenong Ranges Orienteering Club 12 12
45 John Gavens Bayside Kangaroos Orienteers 12 12
47 Andrew Steer Bendigo Orienteers 11 11
48 Geoff Robinson Bayside Kangaroos Orienteers 10 10
49 Andy Black Dandenong Ranges Orienteering Club 5 5
49 Derek Morris Bendigo Orienteers 5 5
49 James Templeton Victorian ARDF Group 5 5

OVM4

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Mark Hennessy Central Highlands Orienteering Club 24 24 (18) 22 21 23 (20) 114
2 Ken Dowling Eureka Orienteers 22 21 20 17 19 99
3 Tim Dent Yarra Valley Orienteering Club 23 19 23 25 5 95
4 Murray Hanna Bayside Kangaroos Orienteers 23 (13) 16 17 17 18 91
5 Bill Vandendool Melbourne Forest Racers 25 (5) 16 12 20 14 87
6 Peter Galvin Bendigo Orienteers 18 18 17 (5) 16 15 84
7 Geoff Adams Bayside Kangaroos Orienteers 17 14 15 13 15 74
8 John Wilkinson Bendigo Orienteers 25 23 25 73
9 Alex Tarr Yarra Valley Orienteering Club 25 25 22 72
10 Charles Brownridge Bendigo Orienteers 21 5 22 17 65
11 David Jones Bendigo Orienteers 19 21 21 61
12 Bob Cameron Bendigo Orienteers 19 5 5 16 12 57
13 Campbell James Bendigo Orienteers 22 20 14 56
14 Paul Elam Tuckonie Orienteering Club 24 5 16 45
15 Ryan Davies Dandenong Ranges Orienteering Club 5 15 22 42
16 Ron Frederick Nillumbik Emus Orienteering Club 22 19 41
17 John Erwin Eureka Orienteers 20 18 38
18 Peter Searle Bendigo Orienteers 19 19 38
19 John Chellew Bendigo Orienteers 15 18 33
20 Ewen Templeton Bayside Kangaroos Orienteers 17 16 33
21 Peter Maloney Nillumbik Emus Orienteering Club 11 14 5 30
22 Kevin Morris Bayside Kangaroos Orienteers 14 13 27
23 Dennis Mews Bayside Kangaroos Orienteers 21 5 26
24 Greg Tamblyn Bayside Kangaroos Orienteers 13 13 26
25 Christopher Naunton Bendigo Orienteers 25 25
26 Rex Niven Nillumbik Emus Orienteering Club 15 10 25
27 Tim Wardrop Yarra Valley Orienteering Club 24 24
27 Peter Hill Bayside Kangaroos Orienteers 24 24
27 Warwick Williams Bendigo Orienteers 24 24
27 Jensen Key Melbourne Forest Racers 24 24
31 Andrew Wallace Bendigo Orienteers 23 23
31 Mason Arthur Melbourne Forest Racers 23 23
33 Peter Grover Dandenong Ranges Orienteering Club 21 21
34 Andrew Steer Bendigo Orienteers 16 5 21
35 Ian Chennell Eureka Orienteers 20 20
35 Gary Buchan Eureka Orienteers 20 20
37 Lachlan Kent Bendigo Orienteers 18 18
38 Lincoln Erm Nillumbik Emus Orienteering Club 15 15
39 Blake Gordon Eureka Orienteers 14 14
39 Matthew King Bayside Kangaroos Orienteers 14 14
41 Paul Benson Bayside Kangaroos Orienteers 12 12
42 Mike Whitton Dandenong Ranges Orienteering Club 11 11
43 Andrew Hunter Bayside Kangaroos Orienteers 10 10
44 Duncan Brown Yarra Valley Orienteering Club 5 5
44 Vincent Sinickas Yarra Valley Orienteering Club 5 5
44 Tony Radford Bendigo Orienteers 5 5

OVM5

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Peter Prime Tuckonie Orienteering Club 25 25 25 25 24 (19) 124
2 Barry McCrae Yarra Valley Orienteering Club 24 24 24 25 25 122
3 Peter Yeates Dandenong Ranges Orienteering Club 23 22 23 20 22 110
4 David Goddard Yarra Valley Orienteering Club 20 23 22 20 21 (18) 106
5 Hugh Cameron Albury-Wodonga Orienteering Club 22 21 21 22 17 103
6 Daryl Fleay Bendigo Orienteers 23 24 21 24 92
7 Blake Gordon Eureka Orienteers 23 25 23 16 87
8 Lindsay Thomas Tuckonie Orienteering Club 5 21 5 19 14 64
9 Peter Black Yarra Valley Orienteering Club 18 16 13 47
10 Peter Searle Bendigo Orienteers 22 21 43
11 Greg Cates Yarra Valley Orienteering Club 5 24 29
12 Archie Neylon Bendigo Orienteers 23 23
13 Darren Eenjes Bendigo Orienteers 22 22
14 John Meeking Yarra Valley Orienteering Club 21 21
15 Ken Moore Tuckonie Orienteering Club 20 20
16 Richard Bice Eureka Orienteers 5 15 20
17 Barry Sampson Yarra Valley Orienteering Club 19 19
17 Campbell James Bendigo Orienteers 19 19
19 James Gray Eureka Orienteers 18 18
20 Frank Dixon Tuckonie Orienteering Club 17 17
21 Mason Arthur Melbourne Forest Racers 5 5

OVM6

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Graeme Cadman Yarra Valley Orienteering Club (20) 22 24 25 21 23 115
2 John Dempster Yarra Valley Orienteering Club 23 23 5 20 24 95
3 Kevin Maloney Nillumbik Emus Orienteering Club 24 21 5 50
4 Ian Dodd Dandenong Ranges Orienteering Club 24 25 49
5 Jason Carter Bendigo Orienteers 25 23 48
6 Peter Yeates Dandenong Ranges Orienteering Club 25 25
6 Don Fell Nillumbik Emus Orienteering Club 25 25
6 Max Dalheim Melbourne Forest Racers 25 25
6 Magnus Fossum Bayside Kangaroos Orienteers 25 25
10 Peter Black Yarra Valley Orienteering Club 24 24
10 James OSullivan Bendigo Orienteers 24 24
12 Campbell James Bendigo Orienteers 23 23
12 William Davey Melbourne Forest Racers 23 23
14 John Sheahan Bayside Kangaroos Orienteers 22 22
14 Richard Bice Eureka Orienteers 22 22
16 Ken Moore Tuckonie Orienteering Club 5 5

OVM7

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Hadyn Tang Melbourne Forest Racers 22 25 24 71
2 Magnus Fossum Bayside Kangaroos Orienteers 25 5 21 51
3 Mason Arthur Melbourne Forest Racers 25 25 50
4 Archie Neylon Bendigo Orienteers 24 24 48
5 Will Davey Melbourne Forest Racers 5 23 28
6 Torren Arthur Melbourne Forest Racers 25 25
6 John Layton Nillumbik Emus Orienteering Club 25 25
8 James Campbell Bendigo Orienteers 24 24
8 Jeff Hughes Nillumbik Emus Orienteering Club 24 24
8 Nicki Colls Yarra Valley Orienteering Club 24 24
11 Paul Main Bayside Kangaroos Orienteers 23 23
11 James OSullivan Bendigo Orienteers 23 23
11 Charlie Lines-Perrier Bayside Kangaroos Orienteers 23 23
14 Hayden Lee Bayside Kangaroos Orienteers 22 22
14 Andrew Hunter Bayside Kangaroos Orienteers 22 22
16 Alex Shennan Orienteering Victoria 21 21
17 David Neylon Orienteering Victoria 5 5

OVM8

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Torren Arthur Melbourne Forest Racers 25 25 25 75
2 Lachlan Feuerherdt Bendigo Orienteers 23 24 25 72
3 Ryan Cates Yarra Valley Orienteering Club 23 24 47
4 John Sheahan Bayside Kangaroos Orienteers 21 24 45
5 Callum White Yarra Valley Orienteering Club 25 25
5 Alexander Rowlands Bayside Kangaroos Orienteers 25 25
7 Matthew Corcoran Orienteering Victoria 24 24
8 Harrison Carter Bendigo Orienteers 22 22
8 John Corcoran Orienteering Victoria 22 22
10 David Shennan Orienteering Victoria 21 21

OVM9

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Luke Feuerherdt Bendigo Orienteers 25 25 24 74
2 Joshua Feuerherdt Bendigo Orienteers 24 24 25 73
3 Ryan Ciacic Nillumbik Emus Orienteering Club 24 23 25 72
4 Ashley White Yarra Valley Orienteering Club 25 23 48
5 Matt Layton Nillumbik Emus Orienteering Club 22 24 46
6 Harrison Carter Bendigo Orienteers 23 22 45
7 Callum White Yarra Valley Orienteering Club 25 25
7 Nicholas Corcoran Orienteering Victoria 25 25
9 David Cassar Bayside Kangaroos Orienteers 23 23
9 Benjamin Colls Bendigo Orienteers 23 23
11 Amelie Colls Bendigo Orienteers 22 22
11 Ben Colls Yarra Valley Orienteering Club 22 22
11 jack Yates Yarra Valley Orienteering Club 22 22
14 family Kozma Bendigo Orienteers 21 21
14 Neo Kozma Bayside Kangaroos Orienteers 21 21
14 Akira Hill Bendigo Orienteers 21 21
17 Evan Gavens Bayside Kangaroos Orienteers 5 5
17 Joey Yates Yarra Valley Orienteering Club 5 5

OVW2

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Lanita Steer Dandenong Ranges Orienteering Club 24 25 23 25 22 119
2 Liliia Glushchenko Bayside Kangaroos Orienteers 23 25 24 (5) 25 21 118
3 Clare Brownridge Bendigo Orienteers 22 22 22 24 90
4 Sarah Corfe Eureka Orienteers 19 5 24 20 20 88
5 Leisha Maggs Bendigo Orienteers 24 23 23 70
6 Asha Steer Dandenong Ranges Orienteering Club 5 23 5 24 57
7 Natasha Key Melbourne Forest Racers 25 25 50
8 Nicola Dalheim Melbourne Forest Racers 23 21 44
9 Jayne Sales Melbourne Forest Racers 20 21 41
10 Belinda Lawford Eureka Orienteers 25 25
11 Aislinn Prendergast Eureka Orienteers 24 24
12 Rebecca Shaw Bayside Kangaroos Orienteers 22 22
13 Clare Baker Melbourne Forest Racers 21 21
13 Rosie Dalheim Melbourne Forest Racers 21 21
15 Alex Sinickas Yarra Valley Orienteering Club 20 20
16 Kerryn Searle Bendigo Orienteers 18 18
17 Josie Yeatman Nillumbik Emus Orienteering Club 5 5

OVW3

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Carolyn Jackson Melbourne Forest Racers 25 24 (24) 25 25 25 124
2 Janine Steer Dandenong Ranges Orienteering Club 23 23 5 23 23 97
3 Mary Enter Bayside Kangaroos Orienteers 22 21 22 21 5 91
4 Leisha Maggs Bendigo Orienteers 25 23 48
5 Julie Flynn Bendigo Orienteers 24 24 48
6 Clare Brownridge Bendigo Orienteers 25 25
6 Jenny Bourne Eureka Orienteers 25 25
8 Denise Pike Dandenong Ranges Orienteering Club 24 24
8 Sue Key Melbourne Forest Racers 24 24
8 Josie Yeatman Nillumbik Emus Orienteering Club 24 24
11 Anne Robinson Bayside Kangaroos Orienteers 23 23
11 Alice Bulls Bayside Kangaroos Orienteers 23 23
13 Alice Edmonds Nillumbik Emus Orienteering Club 22 22
13 Prue Dobbin Bayside Kangaroos Orienteers 22 22
13 Hania Lada Yarra Valley Orienteering Club 22 22
16 Anitra Dowling Eureka Orienteers 21 21
17 Kate Langlois Bayside Kangaroos Orienteers 5 5

OVW4

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Prue Dobbin Bayside Kangaroos Orienteers 22 24 23 22 20 111
2 Suzanne OCallaghan Bayside Kangaroos Orienteers 21 22 (5) 22 21 19 (18) 105
3 Karina Cherry Bendigo Orienteers 25 25 5 5 24 84
4 Margi Freemantle Yarra Valley Orienteering Club 23 5 24 24 76
5 Anitra Dowling Eureka Orienteers 5 23 23 20 71
6 Philippa Lohmeyer-Collins Bayside Kangaroos Orienteers 24 21 19 64
7 Heather Jones Bendigo Orienteers 25 22 5 52
8 Mel Gangemi Yarra Valley Orienteering Club 25 23 48
9 Jenny Ball Bendigo Orienteers 24 23 47
10 Kerryn Searle Bendigo Orienteers 25 25
10 Alexandra Sinickas Yarra Valley Orienteering Club 25 25
10 Lian Perry Eureka Orienteers 25 25
13 Sue Key Melbourne Forest Racers 24 24
14 Judi Herkes Bayside Kangaroos Orienteers 23 23
15 Anne Robinson Bayside Kangaroos Orienteers 22 22
15 Laurie Niven Nillumbik Emus Orienteering Club 22 22
17 Rachel Brown Yarra Valley Orienteering Club 21 21
18 Samara Fletcher Bendigo Orienteers 20 20
19 Alicia Ciacic Nillumbik Emus Orienteering Club 17 17
20 Julie Flynn Bendigo Orienteers 5 5 10
21 Margaret Kertesz Bendigo Orienteers 5 5
21 Anne Garvey Tuckonie Orienteering Club 5 5
21 Ilka Barr Bendigo Orienteers 5 5
21 Shirley Ross Bendigo Orienteers 5 5

OVW5

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Dale Ann Gordon Eureka Orienteers 21 22 23 20 22 (19) 108
2 Sarah Davies Dandenong Ranges Orienteering Club 21 (5) 18 24 23 18 104
3 Ruth Goddard Yarra Valley Orienteering Club 25 25 20 11 (5) 21 102
4 Judi Herkes Bayside Kangaroos Orienteers 22 17 10 23 (5) 23 95
5 Janet King Bayside Kangaroos Orienteers 18 14 13 19 20 84
6 Pam Prime Tuckonie Orienteering Club 18 (5) 19 12 17 15 81
7 Judy Prendergast Eureka Orienteers 18 15 14 17 16 (13) 80
8 Helen Edmonds Nillumbik Emus Orienteering Club 24 18 22 64
9 Anne Garvey Tuckonie Orienteering Club 5 21 20 17 63
10 Libby Meeking Yarra Valley Orienteering Club 23 23 10 5 61
11 Elizabeth Hatley Bayside Kangaroos Orienteers 20 20 19 59
12 Sheila Colls Yarra Valley Orienteering Club 19 18 21 58
13 Sue Key Bayside Kangaroos Orienteers 25 25 50
14 Kathryn Tarr Yarra Valley Orienteering Club 25 24 49
15 Alicia Ciacic Nillumbik Emus Orienteering Club 22 24 46
16 Alison Radford Bendigo Orienteers 24 20 44
17 Janet Tarr Yarra Valley Orienteering Club 22 22 44
18 Jenelle Templeton Nillumbik Emus Orienteering Club 16 10 16 42
19 Samara Fletcher Bendigo Orienteers 23 15 38
20 Christine Sinickas Yarra Valley Orienteering Club 18 16 34
21 Fiona Fell Nillumbik Emus Orienteering Club 19 14 33
22 Dianne Searle Bendigo Orienteers 24 5 29
23 Lian Perry Eureka Orienteers 25 25
23 Serryn Eenjes Bendigo Orienteers 25 25
25 Caitlyn Steer Bendigo Orienteers 24 24
26 Heather Bice Eureka Orienteers 21 21
26 Raelee Eenjes Bendigo Orienteers 21 21
28 Jackie Dempster Yarra Valley Orienteering Club 16 5 21
29 Sylvia Murphy Tuckonie Orienteering Club 19 19
30 Kerryn Searle Bendigo Orienteers 17 17
31 Laurie Niven Nillumbik Emus Orienteering Club 16 16
32 Lorraine Dixon Tuckonie Orienteering Club 12 12
33 Lorraine Leversha Bendigo Orienteers 10 10
34 Helen Bloom Eureka Orienteers 5 5

OVW6

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Helen Alexander Bayside Kangaroos Orienteers 23 (22) 23 23 25 23 (22) 117
2 Leone Carberry Nillumbik Emus Orienteering Club 19 23 23 19 21 105
3 Dorothy Adrian Nillumbik Emus Orienteering Club 16 24 (5) 19 22 20 (16) 101
4 Debbie Dodd Dandenong Ranges Orienteering Club 25 22 21 20 88
5 Barbara McCrae Yarra Valley Orienteering Club 18 24 22 23 87
6 Raelee Eenjes Bendigo Orienteers 24 5 25 25 79
7 Jackie Dempster Yarra Valley Orienteering Club 20 20 18 18 76
8 Dianne Searle Bendigo Orienteers 20 24 24 68
9 Caitlyn Steer Bendigo Orienteers 25 24 49
10 Jan Thomas Tuckonie Orienteering Club 5 21 18 5 49
11 Joyce Rowlands Nillumbik Emus Orienteering Club 5 5 5 17 (5) 17 49
12 Kathy Liley Yarra Valley Orienteering Club 24 22 46
13 Ilze Yeates Dandenong Ranges Orienteering Club 5 21 19 45
14 Sarah Davies Dandenong Ranges Orienteering Club 25 25
14 Heather Bice Eureka Orienteers 25 25
16 Sylvia Murphy Tuckonie Orienteering Club 22 22
17 Jenelle Templeton Nillumbik Emus Orienteering Club 21 21
17 Lorraine Dixon Tuckonie Orienteering Club 21 21
19 Sue Healy Dandenong Ranges Orienteering Club 5 15 20
20 Belinda Dale Yarra Valley Orienteering Club 17 17
21 Rachel Brown Yarra Valley Orienteering Club 5 5

OVW7

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Serryn Eenjes Bendigo Orienteers 25 25 25 25 25 125
2 Jocelyn Watts Yarra Valley Orienteering Club 23 24 23 21 23 114
3 Caitlyn Steer Bendigo Orienteers 5 25 24 24 78
4 Mariann Fossum Bayside Kangaroos Orienteers 24 5 24 53
5 Elizabeth Hatley Bayside Kangaroos Orienteers 23 25 48
6 Leone Carberry Nillumbik Emus Orienteering Club 23 21 44
7 Margaret Kertesz Bendigo Orienteers 5 22 27
8 Carolyn Layton Nillumbik Emus Orienteering Club 24 24
9 Erdenetsetseg Choijinsuren Eureka Orienteers 22 22
9 Heather ODonnell Yarra Valley Orienteering Club 22 22
9 Narelle Smith Bayside Kangaroos Orienteers 22 22
12 Anita Brierty Bayside Kangaroos Orienteers 21 21
13 Group Cassar Eureka Orienteers 20 20
14 Dianne Shalders Victorian ARDF Group 5 5
14 Maria Main Bayside Kangaroos Orienteers 5 5
14 Mai Hill Bendigo Orienteers 5 5
14 Sunhi Lee Nillumbik Emus Orienteering Club 5 5

OVW8

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Luca Bogdanovits Dandenong Ranges Orienteering Club 25 (22) 25 25 25 23 123
2 Arika Bogdanovits Dandenong Ranges Orienteering Club 24 23 24 24 (5) 24 119
3 Jenny Sheahan Bayside Kangaroos Orienteers 20 20 25 65
4 Claire Adams Bayside Kangaroos Orienteers 21 25 46
5 Eleanor Williams Bendigo Orienteers 22 21 43
5 Marta Mejia Bendigo Orienteers 21 22 43
7 Pat Mews Bayside Kangaroos Orienteers 5 24 29
8 Anita Brierty Bayside Kangaroos Orienteers 25 25
9 Erdenetsetseg Choijinsuren Eureka Orienteers 23 23
9 Jeanette Nevill Orienteering Victoria 23 23
9 Jemima Bradfield Smith Melbourne Forest Racers 23 23

OVW9

Pl Name Club
20/3
24/4
11/6
12/6
10/7
7/8
4/9
Total
1 Wendy Taverna Central Highlands Orienteering Club 25 25 50
2 Sophie Arthur Melbourne Forest Racers 25 24 49
3 Sophie Taverna Central Highlands Orienteering Club 24 24 48
4 Amelie Colls Yarra Valley Orienteering Club 24 23 47
5 Hannah Adams Bayside Kangaroos Orienteers 21 23 44
6 Emma Cates Yarra Valley Orienteering Club 5 25 30
7 Angelina Kozma Bayside Kangaroos Orienteers 25 25
7 Jemima Bradfield Smith Melbourne Forest Racers 25 25
9 Louise Brierty Bayside Kangaroos Orienteers 23 23
10 Debbie Cassar Bayside Kangaroos Orienteers 22 22
11 Neo Kozma Bayside Kangaroos Orienteers 5 5

Events

Date Name Organiser Discipline
20/03/2016 2016 Vic Bush State Series 1 - Nerrina South Eureka Orienteers middle
24/04/2016 2016 Vic Bush State Series 2 - Balt Camp, Gisborne Central Highlands Orienteering Club middle
11/06/2016 2016 Vic Bush State Series 3 - Kooyoora Bendigo Orienteers, Yarra Valley Orienteering Club middle
12/06/2016 2016 Vic Bush State Series 4 - Kooyoora Bendigo Orienteers, Yarra Valley Orienteering Club long
10/07/2016 2016 Vic Bush State Series 5 - Sailors Falls Bayside Kangaroos Orienteers long
07/08/2016 2016 Vic Bush State Series 6 - Dead Bullock Creek Bendigo Orienteers middle
04/09/2016 2016 Vic Bush State Series 7 - Eppalock Yarra Valley Orienteering Club long

Advertisements

2024 Australian Orienteering Championships