Help and Support
About Eventor
Products and services
Orienteering Australia
Omaps
Support
Eventor Australia
Orienteering Australia's central IT-system
Event calendar
Press results
Livelox
Create account
Log in
2020 NOL
Print
Standings after 3 of 6 events.
M20E
Pl
Name
Club
7/3
7/3
8/3
25/4
26/4
16/5
Total
1
Alastair George
NSW Stingers
22
24
30
76
2
Angus Haines
SA Arrows
27
21
27
75
3
Dante Afnan
SA Arrows
30
22
22
74
4
Patrick Miller
CBR Cockatoos
24
20
24
68
5
David Stocks
CBR Cockatoos
18
14
22
54
6
Duncan Currie
NSW Stingers
21
30
51
7
Andrew Kerr
CBR Cockatoos
13
16
20
49
8
Daniel Gray
QLD Cyclones
15
17
14
46
9
Jensen Key
VIC Victoria
27
18
45
10
Ryan Stocks
CBR Cockatoos
21
18
39
11
Grant Reinbott
QLD Cyclones
19
19
38
12
Mason Arthur
VIC Victoria
12
11
13
36
13
Samuel Garbellini
QLD Cyclones
11
9
15
35
14
Toby Lang
CBR Cockatoos
5
10
19
34
15
Blake Reinbott
QLD Cyclones
14
14
4
32
15
Ewan Shingler
NSW Stingers
17
15
32
15
Thomas Garbellini
QLD Cyclones
9
6
17
32
18
Jack Marschall
SA Arrows
6
8
16
30
18
Ryan Gray
QLD Cyclones
16
4
10
30
20
Callum White
VIC Victoria
7
12
8
27
21
Brody McCarthy
VIC Victoria
10
1
9
20
22
Ethan Penck
SA Arrows
1
3
11
15
23
Remi Afnan
SA Arrows
2
12
14
24
Torren Arthur
VIC Victoria
4
7
11
25
Toby Cazzolato
SA Arrows
3
0
7
10
25
Jack Wickham
TAS Foresters
8
0
2
10
25
Max Grivell
SA Arrows
0
5
5
10
28
Leith Soden
SA Arrows
0
2
6
8
29
Bayley Fisher
TAS Foresters
0
0
3
3
W20E
Pl
Name
Club
7/3
7/3
8/3
25/4
26/4
16/5
Total
1
Ella Cuthbert
CBR Cockatoos
21
27
27
75
2
Elin Erne
Orienteering ACT
20
24
30
74
3
Caitlin Young
CBR Cockatoos
22
30
19
71
4
Mikayla Cooper
TAS Foresters
30
22
15
67
5
Iida Lehtonen
NSW Stingers
27
16
22
65
6
Nea Shingler
NSW Stingers
19
15
24
58
6
Arabella Phillips
TAS Foresters
17
21
20
58
8
Ellie de Jong
QLD Cyclones
24
12
17
53
9
Emily Sorensen
SA Arrows
18
17
16
51
10
Emily Hayes
Auckland, NZL
15
13
19
47
11
Abigail George
SA Arrows
14
18
13
45
12
Juliet Frater
Auckland, NZL
12
20
10
42
13
Zali McComb
TAS Foresters
11
14
12
37
14
Maria Deptulska
CBR Cockatoos
10
11
14
35
15
Penelope Salmon
Auckland, NZL
4
19
11
34
16
Sophie Taverna
VIC Victoria
16
10
6
32
17
Eleanor McLean
TAS Foresters
9
9
9
27
18
Lucy Jarrett
WA Nomads
8
6
8
22
19
Joanna George
SA Arrows
21
21
20
Sarah Davies
VIC Victoria
5
7
7
19
21
Melissa Maillot
CO2, other
6
8
14
22
Milla Key
VIC Victoria
13
13
23
Serena Doyle
NSW Stingers
7
5
12
M21E
Pl
Name
Club
7/3
7/3
8/3
25/4
26/4
16/5
Total
1
Frédéric Tranchand
VIC Victoria
30
21
30
81
2
Aston Key
VIC Victoria
24
30
22
76
3
Tommy Hayes
Auckland, NZL
27
19
27
73
4
Brodie Nankervis
TAS Foresters
20
27
21
68
5
Matt Doyle
CBR Cockatoos
22
20
24
66
6
Simon Uppill
SA Arrows
17
27
15
59
7
Fryderyk Pryjma
CBR Cockatoos
16
22
19
57
8
Simeon Burrill
QLD Cyclones
19
15
10
44
8
Aidan Dawson
NSW Stingers
15
18
11
44
10
Matthew Crane
CBR Cockatoos
10
14
18
42
11
Grant Bluett
CBR Cockatoos
13
8
17
38
11
Joseph Dickinson
TAS Foresters
13
12
13
38
13
Devon Beckman
Hawkes Bay, NZL
11
9
16
36
14
Kerrin Rattray
SA Arrows
13
20
33
15
Martin Dent
CBR Cockatoos
21
11
32
16
Toby Wilson
NSW Stingers
7
16
7
30
17
Riley de Jong
QLD Cyclones
18
10
0
28
17
Jarrah Day
CBR Cockatoos
14
14
28
19
Robert Bennett
NSW Stingers
9
5
12
26
20
Atte Lahtinen
NSW Stingers
6
3
9
18
21
Bruce Arthur
VIC Victoria
17
17
22
Stephen Melhuish
CBR Cockatoos
5
1
6
12
23
Mark Bourne
CBR Cockatoos
8
2
0
10
23
Kurt Neumann
QLD Cyclones
0
7
3
10
25
Kilian Lilje
TAS Foresters
3
6
0
9
26
Cameron Duncan
WA Nomads
0
0
8
8
27
Alex Massey
NSW Stingers
2
0
5
7
28
Fredrik Johansson
VIC Victoria
5
5
29
Ricky Thackray
WA Nomads
4
0
0
4
29
Daniel Stott
Yarra Valley Orienteering Club
4
4
31
Eric Morris
NSW Stingers
1
0
1
2
31
Wayne Eliot
WA Nomads
0
0
2
2
W21E
Pl
Name
Club
7/3
7/3
8/3
25/4
26/4
16/5
Total
1
Bridget Uppill
SA Arrows
20
30
27
77
2
Natasha Key
VIC Victoria
27
27
17
71
3
Olivia Sprod
SA Arrows
21
16
30
67
4
Tara Melhuish
CBR Cockatoos
24
21
20
65
5
Krystal Neumann
QLD Cyclones
17
22
22
61
6
Asha Steer
VIC Victoria
18
19
21
58
7
Belinda Lawford
CBR Cockatoos
22
21
11
54
7
Lizzie Ingham
Wellington, NZL
30
24
54
9
Aislinn Prendergast
VIC Victoria
19
13
14
46
10
Evalin Brautigam
SA Arrows
14
18
13
45
11
Lanita Steer
VIC Victoria
13
11
18
42
11
Shannon Jones
CBR Cockatoos
11
12
19
42
13
Kathryn Preston
VIC Victoria
10
6
24
40
14
Anna Sheldon
QLD Cyclones
9
14
16
39
15
Liis Johanson
VIC Victoria
15
15
8
38
16
Kathie Dent
CBR Cockatoos
16
9
12
37
17
Briohny Seaman
NSW Stingers
6
17
10
33
18
Clare Brownridge
VIC Victoria
12
10
9
31
19
Zoe Dowling
TAS Foresters
7
15
22
20
Winnie Oakhill
QLD Cyclones
5
7
6
18
21
Yulia Shutkovskaya
Nillumbik Emus Orienteering Club
8
9
17
22
Sophie Thomas
QLD Cyclones
3
5
5
13
23
Anna Dowling
TAS Foresters
2
3
7
12
24
Marie Herrnhold
Dandenong Ranges Orienteering Club
4
0
3
7
25
Melissa Gangemi
Orienteering Victoria
1
4
5
26
Jenny Casanova
SA Arrows
0
2
2
4
26
Rebecca George
NSW Stingers
4
4
28
Soi Ieng FU
Nillumbik Emus Orienteering Club
1
1
28
Erin van der Peet
VIC Victoria
0
1
1
Events
Date
Name
Organiser
Discipline
07/03/2020
Melbourne Sprint Weekend Race 1 + WRE
Orienteering Victoria, Melbourne Forest Racers
Sprint
07/03/2020
Melbourne Sprint Weekend Race 2
Orienteering Victoria, Nillumbik Emus Orienteering Club
Sprint
08/03/2020
Melbourne Sprint Weekend Race 3
Orienteering Victoria, Yarra Valley Orienteering Club
Sprint
25/04/2020
National Orienteering League (NOL) Round 3 – Sprint 1 – Gold Coast
Orienteering Queensland
Sprint
26/04/2020
National Orienteering League (NOL) Round 3 – Sprint 2 – Gold Coast, sprint Final
Orienteering Queensland
Sprint
16/05/2020
2020 Wildfire Sports Autumn Classics Prelude
Orienteering ACT, Orienteering NSW, Red Roos
Middle