*** Instance-specific ***

Metro Series 2020-21

Print

Standings after 3 of 12 events.

Long

Pl Name Club
7/11
14/11
21/11
28/11
5/12
12/12
9/1
16/1
23/1
30/1
6/2
13/2
Total
1 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 100 96 100 296
2 Edward Plummer LOST 96 90 97 283
3 Jennifer Porter LOST 93 91 98 282
4 Rob Beattie Bibbulmun Orienteers 92 88 95 275
5 Sten Claessens Kulgun 225 Orienteers 99 98 197
5 Vanessa Smith Kulgun 225 Orienteers 98 99 197
7 Jason Simpson LOST 97 94 191
8 Graeme Harris Wullundigong Orienteers of the West 95 93 188
9 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 100 100
10 Hadrien Devillepoix Bibbulmun Orienteers 99 99
11 Graham Braid Kulgun 225 Orienteers 97 97
12 Simon Spagnol LOST 96 96
13 Veronika Vavrova Kulgun 225 Orienteers 95 95
14 Phil Dufty Bibbulmun Orienteers 94 94
15 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the West 92 92
16 Cliff Phillips South-West Orienteering Trekkers 89 89

Medium

Pl Name Club
7/11
14/11
21/11
28/11
5/12
12/12
9/1
16/1
23/1
30/1
6/2
13/2
Total
1 Nick Dale LOST 99 99 99 297
2 Robert Graieg LOST 90 97 98 285
3 Chip Lundstrom Wullundigong Orienteers of the West 91 92 92 275
4 Ron Marcus Wullundigong Orienteers of the West 79 98 96 273
5 Rob West Bibbulmun Orienteers 92 89 91 272
6 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 89 94 88 271
7 Carol Brownlie Wullundigong Orienteers of the West 86 87 86 259
8 Lois West Bibbulmun Orienteers 69 79 81 229
9 John Major Kulgun 225 Orienteers 63 77 80 220
9 Jennifer Major Kulgun 225 Orienteers 65 76 79 220
11 Don + Elizabeth Hewitt Wullundigong Orienteers of the West 64 78 69 211
12 Paul Dowling Bibbulmun Orienteers 100 100 200
13 Tom Brownlie Wullundigong Orienteers of the West 98 100 198
14 Marlene Flett LOST 97 91 188
15 Tony Simpkins LOST 93 94 187
15 Joseph Coleman Kulgun 225 Orienteers 94 93 187
17 Mike Sibbald Bibbulmun Orienteers 90 90 180
18 Adam Nolan Wullundigong Orienteers of the West 83 95 178
19 Anna Napier LOST 83 84 167
20 Ian Clayton Bibbulmun Orienteers 75 68 143
21 Moreen Cox LOST 68 73 141
22 Daisy McCauley Wullundigong Orienteers of the West 97 97
23 Zali Dale LOST 96 96
23 Cedric Gros Casuals WA 96 96
25 Ian Fletcher LOST 95 95
25 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 95 95
27 Paul Jarrett Kulgun 225 Orienteers 93 93
28 Phil +Janice Smith 89 89
29 Mike Howe LOST 88 88
29 Adam Binks Bibbulmun Orienteers 88 88
31 Brian Austin Wullundigong Orienteers of the West 87 87
31 Helen Bailey LOST 87 87
33 Nic Phillips South-West Orienteering Trekkers 86 86
34 Ben Bush 85 85
34 Eleanor Sansom Bibbulmun Orienteers 85 85
34 Alice Mrazek-Scriven Casuals WA 85 85
37 Ben Bush Casuals WA 84 84
37 James + 3 Wickens Wullundigong Orienteers of the West 84 84
39 Rebecca Getty LOST 83 83
40 Paul Batskos 82 82
40 Tanya Beaney 82 82
40 Georgie Russell Kulgun 225 Orienteers 82 82
43 Tash Thackray Casuals WA 81 81
43 Michelle Martin Wullundigong Orienteers of the West 81 81
45 Alana Beaney Casuals WA 80 80
45 Mathias Rainer king 80 80
47 Jeremy + 2 Gordonnat 78 78
47 Helen Lumsden Casuals WA 78 78
49 Benjamin Ridsdale Casuals WA 77 77
49 Rod Russell Kulgun 225 Orienteers 77 77
51 Don Mason South-West Orienteering Trekkers 76 76
51 Mathias Raineri King Casuals WA 76 76
53 David Pass Kulgun 225 Orienteers 75 75
53 Jill Elderfield South-West Orienteering Trekkers 75 75
55 Veronica Jarrett Kulgun 225 Orienteers 74 74
55 Mathais Raheri King 74 74
57 Christine Howitt Wullundigong Orienteers of the West 73 73
58 Jennifer Binns LOST 72 72
58 Georgie Russell Kulgun 225 Orienteers 72 72
60 Emma Paterson Casuals WA 71 71
60 Chelsey Moyses 71 71
62 Pippa Paterson Casuals WA 70 70
62 John +3 Gregg 70 70
64 Debra Lethbridge Wullundigong Orienteers of the West 67 67
65 Nick Lethbridge Wullundigong Orienteers of the West 66 66

Short

Pl Name Club
7/11
14/11
21/11
28/11
5/12
12/12
9/1
16/1
23/1
30/1
6/2
13/2
Total
1 Duncan Sullivan LOST 100 99 100 299
2 Rohan Braid Kulgun 225 Orienteers 95 95 97 287
3 Ken Brownlie Wullundigong Orienteers of the West 94 97 95 286
4 Janet Fletcher LOST 92 91 86 269
5 Toni Frank Bibbulmun Orienteers 88 87 90 265
6 Gary Aitken LOST 83 81 81 245
7 Merran Warlters Bush n Beach Orienteering Club 84 86 71 241
8 Noel Schoknecht LOST 100 99 199
9 Michael Dufty Bibbulmun Orienteers 96 98 194
10 Archie Brownlie Wullundigong Orienteers of the West 96 93 189
11 Penny Dufty Bibbulmun Orienteers 91 92 183
12 Robert Boekelaar Wullundigong Orienteers of the West 93 89 182
13 Matthew Coleman Kulgun 225 Orienteers 90 87 177
14 Ian Warlters Bush n Beach Orienteering Club 86 90 176
15 Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the West 93 82 175
16 Fraser Brownlie Wullundigong Orienteers of the West 94 77 171
17 Vicky Brownlie Wullundigong Orienteers of the West 92 78 170
18 Robyn Phillips South-West Orienteering Trekkers 82 72 154
19 Monika Swierk Casuals WA 99 99
20 Ruben Claessens Kulgun 225 Orienteers 98 98
20 Richard Matthews LOST 98 98
22 Phil Taylor LOST 97 97
23 Ian Fletcher LOST 96 96
24 Rosalie McCauley Wullundigong Orienteers of the West 94 94
25 Jane + Roy Lydon 91 91
26 Lachlan Barrett 89 89
26 Alexander Edwards Casuals WA 89 89
28 Nicole Sibbald Bibbulmun Orienteers 88 88
28 Susan Coleman Kulgun 225 Orienteers 88 88
30 Rod Russell Kulgun 225 Orienteers 87 87
31 Joshua Barrett 85 85
31 Arvin Nair South-West Orienteering Trekkers 85 85
31 David Pass Kulgun 225 Orienteers 85 85
34 Alex Gardner South-West Orienteering Trekkers 84 84
34 Helen Lumsden 84 84
36 Rebecca Barrett 83 83
36 Peter Gillon LOST 83 83
38 Barry Rice Casuals WA 82 82
39 Emma Plummer LOST 81 81
40 Andrew King 80 80
40 Rosemary Kullmann LOST 80 80
42 James Wickens 79 79
42 Oliver Scriven Casuals WA 79 79
44 Renae Owens Casuals WA 78 78
45 Stephen Hill Casuals WA 77 77
46 Melinda Richards Wullundigong Orienteers of the West 76 76
46 Eugene Anthony Casuals WA 76 76
48 Anne Austin Wullundigong Orienteers of the West 75 75
48 Toivo Pedaste LOST 75 75
50 Jo + 3 Addy 74 74
51 Renae +2 Owens 73 73
52 Sasha Abrossimova 70 70

Events

Date Name Organiser Discipline
07/11/2020 Thornlie (Metro Series 1) Orienteering WA long
14/11/2020 Joondalup Lakeside (Metro Series 2) Orienteering WA long
21/11/2020 Samson (Metro Series 3) Orienteering WA long
28/11/2020 Warwick (Metro Series 4) Orienteering WA long
05/12/2020 Cottesloe (Metro Series 5) Orienteering WA long
12/12/2020 Kingsley (Metro Series 6) Orienteering WA long
09/01/2021 Shelley (Metro Series 7) Orienteering WA long
16/01/2021 North Fremantle (Metro Series 8) Orienteering WA long
23/01/2021 Mullalloo (Metro Series 9) Orienteering WA long
30/01/2021 Bibra Lake (Metro Series 10) Orienteering WA long
06/02/2021 Claisebrook (Metro Series 11) Orienteering WA long
13/02/2021 Perry Lakes (Metro Series 12) Orienteering WA long